آمادگی تیم مدیریت شهری جهت ورود موج جدید بارشی به شهر اراک

آمادگی تیم مدیریت شهری جهت ورود موج جدید بارشی به شهر اراک

شهردار اراک گفت: اقدامات پیش آمادگی و کنترل سیلاب برای موج جدید بارشی که از در روزهای آتی وارد استان مرکزی می شود، پیش بینی شده است.
مهندس شفیعی عصر امروز ۹ فروردین ماه ۹۸ در نشست ستاد بحران کلانشهر اراک افزود:یکشنبه و دوشنبه هفته آینده حدود ۱۰۰ میلیمتر بارش در اراک پیش بینی شده، بنابراین همه امکانات برای جلوگیری از هرگونه خسارت احتمالی باید با برنامه ریزی مناسب بسیج شود.
وی اظهار اشت: تمام مسیل ها و گذرگاه هایی که رواناب ها را در این کلانشهر هدایتگری می کنند، لایروبی و پاکسازی شده و برای تمامی مسیرها تا تالاب میقان ایمن سازی صورت گرفته است.
شهردار اراک گفت: لایروبی رودخانه قره کهریز نیز انجام شده تا سیلاب به بحران تبدیل نشود و مسیر رود دره در گردو نیز رفع انسداد و ایمن سازی شده است.
وی اظهار داشت: سرریز سدها و بندهای خاکی مناطق اطراف شهر ممکن است برای شهر اراک مشکل ایجاد کند که در این راستا نیز مدیریت انجام شده و همه تلاش صورت گرفته تا از آسیب احتمالی به روستاها و حواشی اراک جلوگیری شود.
شهردار اراک در ادامه گفت: سه تا چهار نقطه حادثه خیز ترافیکی در شهر وجود دارد که منجر به حادثه می شود که باید مسایل فنی آن توسط شهرداری رفع شود.
مهندس شفیعی افزود: بارش های اخیر باعث آشکار شدن مشکلات تردد شده و باید به سرعت این زیرساخت ها ترمیم شود.
وی بیان کرد: سال ۹۸ نهضت آسفالت در اراک باید انجام شود و خط کشی گرم که عمر پنج ساله دارد برای صرفه جویی در هزینه صورت می گیرد.
وی اظهارداشت: در پی بارش های شدید با مجموعه اقداماتی که در انجیرک انجام شد از بحران زیست محیطی در منطقه جلوگیری شده است.
مرادی سرپرست معاونت خدمات شهرداری اراک نیز در این نشست گفت: بارش های اخیر در چند نقطه شهر منجر به انسداد و مشکلاتی برای رفت و آمد در شهر شد که کارشناسی در اصلاح معبر صورت گرفته است.
وی اظهارداشت: کانال ایجاد شده در انجیرک جوابگو سیلاب احتمالی در بارش های آتی است و این کانال مسیر حرکت آب مطمئنی به سمت تالاب میقان دارد.
مرادی افزود: رودخانه بلوار شبان در اراک معروف به رودخانه خشک از نقاط تهدید است که لایروبی و پاکسازی آن انجام شده است.

وی اظهارداشت: حفر کانال در کمربندی جنوبی دبیرستان فرزانگان از جمله اقدامات برای جلوگیری از آبگرفتگی صورت گرفته است.
سرپرست معاونت خدمات شهرداری اراک گفت: ایجاد کانال سرپوشیده، اصلاح جداول، ساخت کانال انتقال آب، تسطیع و ایمن سازی پل محیط زیست، تعویض پل فلزی، لایروبی کانال، پاکسازی معابر و جدول گذاری از جمله اقدامات خدمات شهرداری اراک برای مقابله با سیلاب آتی است.
رییس کمیسیون نظارت و پیگیری شورای اسلامی کلانشهر اراک گفت: کمبود اعتبار را میراث فرهنگی استان، علت تخریب ناشی از بارش در خانه های تاریخی عنوان می کند که این مهم باید بررسی شود.
پیمان رشیدی افزود: لازم است برای حفظ آثار تاریخی از حوادث احتمالی از جمله بارش های شدید تدابیر لازم اتخاذ شود.
:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات