ایجاد ۷.۵ میلیارد مترمکعب رواناب سطحی در کشور/ ورود دو سوم رواناب‌های کشور به سدهای خوزستان

ایجاد ۷.۵ میلیارد مترمکعب رواناب سطحی در کشور/ ورود دو سوم رواناب‌های کشور به سدهای خوزستان


به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد حاج‌رسولی‌ها" در حاشیه بازدید از سدهای خوزستان به خبرنگاران افزود: از این میزان، دو سوم رواناب‌های کشور به سدهای خوزستان وارد شده است.
وی ضمن بی‌سابقه خواندن بارندگی‌های اخیر، اظهار داشت: این جبهه بارندگی به لحاظ شدت، مدت و فراگیری که ۲۴ استان کشور را شامل شد، بی‌سابقه بوده و متوسط بارندگی در کشور را با افزایش ۵۰ الی ۵۵ میلی‌متری به ۲۶۰ میلی‌متر رساند.
حاج‌رسولی‌ها در ادامه افزود: هر چند برای بخشی از کشور در استان‌های شمالی که سدهای بزرگ نداریم، خساراتی به‌همراه داشت، اما برای بعضی از نقاط کشور که سدهای بزرگی داشتیم، این بارندگی نعمت بود، خصوصا در استان خوزستان که از ۳۹ میلیارد مترمکعب که از ابتدای سال آبی در کشور رواناب داشتیم، بیش از دو سوم این رواناب‌ها به سدهای استان خوزستان جاری شد که نسبت به سال گذشته سه برابر افزایش یافته است.
حاج رسولی‌ها با نعمت خواندن بارندگی‌های اخیر اظهار کرد: با بارندگی‌های اخیر، ذخایر آبی خوبی برای آب شرب خیلی از مناطق شهری فراهم آمد و همچنین آب کشت تابستانه و پائیزه سال جاری تامین شد که نعمت بزرگی برای کشور محسوب می‌شود.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در خاتمه تصریح کرد: طبق پیش‌بینی‌های هواشناسی، دو یا سه جبهه بارشی دیگر در روزهای آینده خواهیم داشت که با توجه به پر بودن مخازن سدهای کشور بخصوص در خوزستان، مدیریت مخازن باید با دقت بیشتری صورت گیرد تا ضمن بهره‌مندی حداکثری از این شرایط، با کمترین خسارات ممکن روبرو شویم.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات