تضمین سلامت و کیفیت آب آشامدینی در روستاهای حادثه دیده، خط قرمز آبفار گلستان

تضمین سلامت و کیفیت آب آشامدینی در روستاهای حادثه دیده، خط قرمز آبفار گلستان

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان ضمن تاکید به ارائه آب شرب سالم و بهداشتی به روستائیان، گفت: سلامت و کیفیت آب آشامدینی در روستاهای حادثه دیده، خط قرمز شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان بهزاد هرمزی با اعلام خبر فوق، افزود: شرکت آبفار استان در راستای کنترل کیفیت آب شرب مناطق آسیب دیده با اعزام یک دستگاه آزمایشگاه سیار نسبت به پایش کیفی منابع تامین و تاسیسات آبرسانی اقدام نموده است .

وی ادامه داد: علاوه بر این، اکیپ های کنترل کیفیت با برپایی چادرهایی مشترک با شبکه بهداشت شهرستان های آسیب دیده برای رصد کیفیت آب توزیعی توسط تانکرهای سیار، برابر الزامات کیفی و بارنامه های بهداشتی در شهرستان ها مستقر هستند.

هرمزی در بخشی دیگر از سخنانش ضمن اشاره به خسارات تاسیسات آبرسانی روستایی از سیل استان، گفت: بیش از۱۲۸ کیلومتر شبکه توزیع و خط انتقال، ۱۰۳ دستگاه تابلو برق، ۱۲ حلقه چاه، ۲۱دهنه چشمه و ۱۴۱۷۰ فقره انشعاب و کنتور در اثرسیل، تخریب شده است.

وی روستاهای فاقد آب استان را ۱۴ روستا اعلام کرد و گفت: پس از سیل اخیر آب آشامیدنی ۳۹۲ روستا قطع شد که با زحمات مجموعه آبفار استان آب آشامدینی ۳۷۸ روستا تاکنون وصل شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان اضافه کرد: در حال حاضر ۳ روستای شهرستان کلاله، ۷ روستا در شهرستان مراوه تپه، ۲ روستای شهرستان مینودشت و ۲ روستا در شهرستان آق قلا فاقد آب هستند.

وی در خاتمه از فعالیت ۲۳ تانکر سیار در روستاهای فاقد آب خبر داد و گفت: از ابتدای وقوع سیل در استان تاکنون ۳۸۶ سرویس بالغ بر ۴۵۰۰ مترمکعب توسط ناوگان آبرسانی سیار به روستاهای فاقد آب، آبرسانی شده است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان یک شرکت می باشد

   نظرات