شهرداری حداکثر امکانات خود را برای کمک کردن به مردم سعدی به کار گرفت

شهرداری حداکثر امکانات خود را برای کمک کردن به مردم سعدی به کار گرفت


عضو پیشین شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد: شهرداری شیراز حداکثر امکانات خود را برای کمک کردن به مردم شهرک سعدی به کار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز به نقل از خبرگزاری ایرنا، هاجری با بیان این که تلاش های همدلانه مردم و مسئولان برای حل مشکلات این محله سیل زده در خور قدردانی است، گفت: اکنون به وضعیت عادی رسیده ایم و آبگرفتگی منازل برطرف و در بخشی از خانه ها خشک هم شده است.
محمدرضا هاجری افزود: در مجموع، ۲۵ هزار خانوار با حدود ۷۰ هزار نفر در شهرک سعدی زندگی می کنند که از این تعداد منازل ۵۰۰ تا ۶۰۰ خانوار دچار مشکل آبگرفتگی و سیلاب شده اند.
وی اظهار داشت: به دنبال سیلاب ششم فروردین ماه جاری، این منازل بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد دچار آبگرفتگی و خسارت شدند.
مسئول شورای هماهنگی مساجد شهرک سعدی گفت: از ساعات اولیه وقوع سیلاب، نیروهای ستاد مدیریت بحران، شهرداری، سپاه و بسیج، جمعیت هلال احمر و دیگر نهادهای متولی برای امدادرسانی به مردم در منطقه حضور یافتند.
وی ادامه داد: در نخستین گام که با مشارکت جوانان محله سعدی صورت گرفت، موانع فراروی سیلاب برداشته شد تا سیلاب جریان پیدا کند.
هاجری گفت: خسارت وارد شده در برخی منازل به حدی بود که قابل اسکان نبودند و از این رو، این گروه از همشهریان در مساجد و حسینیه ها اسکان داده شدند و حتی مهمانان نوروزی حاضر در این محله نیز از امکانات اسکان در فرهنگسرای منطقه برخوردار شدند.
وی که عضویت در شورای اسلامی شهر شیراز را در کارنامه دارد، اظهار داشت: شهرداری شیراز حداکثر امکانات خود را برای کمک کردن به مردم شهرک سعدی به کار گرفت.
هاجری با اشاره به برخی مباحث مطرح شده در شبکه های اجتماعی تاکید کرد: امروز نباید برخی افراد در موضوع سیل به دنبال گروکشی سیاسی و انتقام گیری باشند، امروز مردم مشکل دارند و باید همدل و همراه با یکدیگر مشکلات مردم را برطرف کنیم.
وی گفت: هم اینک و به دنبال همدلی و همراهی خوبی بین دستگاه های و نهادهای مسئول در امداد رسانی به مردم شهرک سعدی وجود دارد، وضعیت خوبی را در گره گشایی از مشکلات مردم شاهد هستیم.
مسئول شورای فرهنگی ورزشی شهرک سعدی اظهار داشت: برخی نیازهای مردم این منطقه، اورژانسی و فوریتی است که در این زمینه فعالیت ها به خوبی در حال انجام است.
وی ادامه داد: انتظار است مسئولان ضمن پیگیری برای حل مشکلات مردم از جمله جبران خسارات ناشی از آبگرفتگی منازل و خرابی وسایل برقی مانند یخچال و تلویزیون، پیش بینی های لازم برای پیشگیری از آسیب های ناشی از سیلاب های آتی را داشته باشند.
هاجری گفت: هم اینک در شهرک سعدی، کارشناسان بنیاد مسکن در حال ثبت نام افراد خسارت دیده در سیل ششم فروردین هستند تا متناسب با خسارت های وارده، از تسهیلات و کمک های دولت برخوردار شوند.
وی افزود: به عنوان نمایندگی از مردم سعدی از همه مردم شیراز و دستگاه های مسئول از جمله استانداری فارس، ستاد مدیریت بحران، شهرداری، سپاه و بسیج، جمعیت هلال احمر و ... که برای بازگشت وضعیت عادی به این منطقه در حال تلاش هستند، تشکر می کنم.
این عضو پیشین شورای اسلامی شهر شیراز همچنین گفت: بخش عمده ای از آبهایی که تبدیل به سیلاب محله سعدی شد، از پارک ملی بمو روانه این شهرک شد و از این رو، اتخاذ تدابیری در این پارک ملی در زمینه تعبیه حوضچه ها و آبخیزداری برای پیشگیری از روانه شدن سیل به شهرک سعدی ضروری است.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات