برق تمام روستاهای استان همدان وصل است

به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، محمدمهدی شهیدی با اشاره به اقدامات انجام شده طی هفته اخیر اظهار داشت: با توجه به شروع بارندگی از صبح روز ۱۱ فروردین ماه و افزایش و شدت آن در ۱۲ فروردین و بارش بی سابقه باران در شهرستان های نهاوند، ملایر، تویسرکان، بهار، فامنین و همدان با حضور تمام مدیران ستادی و عملیاتی استان ستاد مدیریت بحران شرکت تشکیل شد.

وی افزود: برگزاری جلسات مدیریت بحران در حوزه های ستادی و واحدهای اجرایی و فراخوان پیمانکاران معین و بهره برداران شرکت و فعالیت ۹۵ اکیپ عملیاتی برق از دیگر اقدامات انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان ابراز داشت: این اکیپ ها به صورت همزمان در سطح استان شروع به خدمات رسانی کردند و به همت آنان در ۱۲ فروردین ماه که ۳۰۸ بار فیدرهای فشار متوسط به علل مختلف از جمله شدت بارندگی ها و رعد و برق از مدار خارج شد، مجدداً وصل شدند.

وی یادآور شد: در نهایت ۲۵ فیدر به علت آسیب های اساسی به شبکه دچار خاموشی های پایدار شدند که طی بررسی های به عمل آمده ۹۷ اصله پایه دچار تخریب کامل و ۱۰۷ اصله پایه دچار کجی کامل و حدود ۱۹۵ مورد در سطح استان حادثه سیم بریدگی در سطوح فشار متوسط و فشار ضعیف گزارش شده است.

شهیدی عنوان کرد: حدود ۴۶۵ مورد کابل سرویس مشترکین نیز به علت بارش سنگین برف و تخریب دیوارهای روستایی در بعضی از مناطق دچار قطعی شده بود که توسط اکیپ های اجرایی اصلاح شدند.

وی ادامه داد: سه دستگاه ترانسفورماتور هوایی نیز به دلیل بارش سنگین برف و وزش شدید باد دچار سقوط و آسیب کامل شده بود که با تلاش نیروها مجدد نصب شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان گفت: حداکثر روستای بی برق شده طی بارندگی های اخیر در سطح استان، به صورت همزمان ۱۳۷ روستا بود که تا شب ۱۲ فروردین ماه روستاهای بی برق به ۶۲ روستا و در ۱۳ فروردین به ۳۲ روستا کاهش پیدا کرد.

وی با اشاره به برق دار شدن تمام روستاها تا شب ۱۳ فروردین ماه اضافه کرد: هشت روستا شامل سه روستا در ملایر، دو روستا در نهاوند و سه روستا در بهار به علت مسدود شدن مسیر و نیز شکستگی پایه های برق و نیاز به اصلاح و احداث شبکه باقی مانده بود که آنها نیز در برق دار شدند.

شهیدی با اشاره به اینکه در زمان حادثه دو نیروگاه تولید پراکنده استان از قبیل ویان و آبی گاماسیاب از مدار خارج شدند، افزود: همچنین در زمان بحران تعداد پنج پست kv۶۳ استان به علت رعد و برق و بارش سنگین برف از مدار خارج شدند که مجدداً با تلاش همکاران امور انتقال وارد مدار شدند.

وی با بیان اینکه برق تمام روستاهای استان همدان وصل است، ضمن تقدیر از بردباری هم استانی ها عنوان کرد: شکیبایی و همکاری مردم و تلاش شبانه روزی و بی وقفه همکاران در خدمت رسانی به مردم باعث شد که بتوانیم در سریع ترین زمان برق پایدار شبکه ها را تامین کنیم.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات