پوشش ۱۷ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در ۴۸ ساعت گذشته /آتش نشانی رشت

پوشش ۱۷ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در ۴۸ ساعت گذشته /آتش نشانی رشت


۱۲۵رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در ۴۸ ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی در حوادث و اطفای آتش در ۱۷ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات مستقر در۱۴ ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت .

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکز ستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در ۴۸ ساعت گذشته پاسخگوی ۷۲۹ تماس تلفنی شهروندان بوده است .

وی در ادامه افزود: از مجموع ۱۷ مورد عملیات آتش نشانان ۴ مورد قفل درب و محبوس شدن افراد درمنزل مسکونی ، خودرو و آسانسور ، ۲ مورد رها سازی حیوانات محبوس شده، ۳ مورد علفزار و ضایعات، ۲ مورد بازدید ایمنی از منزل مسکونی و تجاری، ۲ مورد خدمات ایمنی و ۴ مورد دیگر شامل: گیر کردن دست شخصی در بالابر مغازه، گیر کردن خودرو در گل و لای، استقرار خودرویی وتصادف خودرویی از دیگر عملیات آتش نشانان بوده است .

وی در ادامه به تصادف خودرویی در ساعت ۲۳:۴۰ جمعه ۱۶ اسفند ماه ۹۸ خبر داد و افزود: این حادثه در بلوار لاکان ، رخ داد که ۶ آتش نشان بهمراه دو خودروی اطفایی و نجات سریعا خود را به محل حادثه رساندند .

مومنی در ادامه گفت: دو دستگاه خودروی سواری لیفان و پژو ۲۰۶ بعللی با یکدیگر برخورد نموده بودند که آتش نشانان پس از اتخاذ تدابیر ایمنی و پیشگیری از بروز آتش سوزی و تحویل به مامورین نیروی انتظامی به ایستگاه مراجعه کردند. وی با اشاره به حادثه گیر کردن دست مغازه دار ۵۵ ساله مابین بالابر و دیوار مغازه اشاره کرد و گفت: این حادثه که بعلت بی احتیاطی رخ داده بود خوشبختانه با تلاش آتش نشانان به خیر گذشت و شخص مصدوم پس از رها سازی توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافت .

شایان ذکر است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری، ۱۶ افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات