منازل مسکونی اطراف سد خاکی کرهرود تخلیه شدند

منازل مسکونی اطراف سد خاکی کرهرود تخلیه شدند

به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، فرماندار اراک گفت: با توجه به سرریز ۲ سد خاکی کرهرود و احتمال تخریب منازل اطراف سد، تخلیه این منطقه انجام گرفت.
حسین بختیاری ، گفت: در جلسه امروز شورای هماهنگی مدیریت بحران استان مرکزی گزارش شد که ۲ سد خاکی کرهرود به دلیل شدت بارندگی سرریز کرده‌اند، همچنین منازل اطراف سد نیز به دلیل شدت نزولات آسمانی امکان تخریب دارند که ستاد مدیریت بحران استان تخلیه این منازل را به تصویب رساند.
وی با اشاره به اینکه در اطراف این دو سد حدود ۲۴ منزل مسکونی وجود دارد، افزود: روز گذشته نیز بازدید از منطقه انجا گرفت و با ارائه گزارش شهرداری اراک در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران و تایید این گزارش، تخلیه این تعداد منزل در دستور کار قرار گرفت، عصر امروز طی بازدید استاندار مرکزی از منطقه اجرای این مصوبه مورد تاکید قرار گرفت و تخلیه با تاکید دادستان اراک و فرمانده انتظامی شهرستان نیز انجام شد.
فرماندار اراک با بیان اینکه با همکاری سکنه این تخلیه ساعاتی قبل انجام شد، گفت: سکنه اطراف این دو سد و بند خاکی به نقاط در نظر گرفته شده همچون ورزشگاهی در نزدیکی منطقه منتقل شده‌اند، خوشبختانه تخلیه بدون بروز هیچ مشکلی انجام گرفت و در حال حاضر نیز چالش خاصی در منطقه وجود ندارد.

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات