خسارت ۳۲ میلیارد ریالی سیل به تاسیسات برقی استان کهگیلویه و بویراحمد

خسارت ۳۲ میلیارد ریالی سیل به تاسیسات برقی استان کهگیلویه و بویراحمد

"داود راهزادی" در حاشیه بازدید از شبکه سه مداره یاسوج به پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) گفت: شهرستان بویراحمد با حدود ۱۴ میلیارد ریال خسارات، بیشترین سهم خساراتی به تاسیسات برق در سیل چند روز گذشته را داشته و البته هم اکنون تمامی مناطق شهری و روستایی استان از نعمت برق پایدار برخودار هستند.
وی گفت: بیشترین خسارات وارده به تاسیسات برقی بعد از شهرستان بویراحمد مربوط به شهرستانهای دنا و کهگیلویه بوده و الان مشکل خاصی در زمینه تامین برق پایدار برای مشترکین برق نداریم.
راهزادی،سقوط ترانسفورماتورها، شکستگی پایه‌های برق، پارگی شبکه و شکسته شدن کنتورهای مشترکین برق را از مهمترین خسارات وارده عنوان و خاطرنشان کرد: در روزهایی که شاهد سیل در مناطق مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد بودیم تیم‌های عملیاتی و اتفاقاتی به‌نحو شایسته ای خدمات لازم را به مشترکین برق ارائه دادند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: در زمان وقوع سیل، آمادگی لازم برای احداث و جایگزینی شبکه‌های برق در این استان وجود داشت و تلاش کردیم ساعات خاموشی شبکه‌های برق به پایینترین زمان خود برسد.
راهزادی، با بی‌سابقه خواندن سیل به وقوع پیوسته در این استان طی چند ساله گذشته، تصریح کرد: ۴۰ تیم عملیاتی اتفاقاتی با ۱۶۰ نیروی انسانی در تعطیلات نوروزی با تمام توان از خاموشی های طولانی مدت شبکه های توزیع نیروی برق جلوگیری کنند.


لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات