آخرین اخبار از تلاش ها برای برق دار کردن مناطق درگیر ...

به گزارش پایگاه خبری توانیر،  بر اساس اخبار رسیده، برق برخی مناطق سیل زده در کشور به دلیل حفظ ایمنی افراد و شهروندان قطع شده است که و همه روستاهایی که دسترسی به آنها امکان پذیر بوده است، برق دارند.
در همین خصوص مسعود صادقی مدیرکل دفتر فنی توزیع توانیر گفت: نزدیک به ۹۰۰ اکیپ اجرایی برق در مناطق سیل زده مشغول به کار یا در حالت آماده باش هستند.

*سقوط ۸۰ پایه شبکه توزیع برق در اثر طوفان دیشب در بوشهر
در پی وقوع طوفان و بارندگی شدید شب گذشته در استان بوشهر، بیش از ۸۰ پایه فشار متوسط برق تخریب شد که با تلاش پرسنل شرکت توزیع، برق مناطق حادثه دیده در کوتاه ترین زمان تامین شد و تلاش ها برای تعویض پایه های آسیب دیده و تامین برق شش خانوار باقی مانده ادامه دارد.
نادر تمیمی، مدیرعامل شرکت توزیع برق بوشهر در گفت وگو با سایت خبری توانیر، با بیان خبرمذکور ، وضعیت برق استان را در حال حاضر عادی عنوان کرد و از تلاش نیروهای این شرکت برای استحکام بخشی  به شبکه فشار متوسط برق در این استان خبر داد.
وی تعداد پایه های فرسوده فشار متوسط در این استان را حدود ۱۰ هزار پایه عنوان کرد که استحکام بخشی آنها در حال انجام است و با توجه به امکان سقوط پایه ها، تایید مستقیم پروژه توسط نماینده توانیر، نقش بسزایی در سرعت بخشیدن به اجرای کار دارد .
وی با اشاره به درگیر شدن نیمی از استان بوشهر در سیل اخیر، اضافه کرد: مطابق پیش بینی سازمان هواشناسی، سیستم بارشی جدید ، در روزهای پایانی هفته وارد منطقه می شود و تلاش داریم ضمن حفظ آمادگی برای رویارویی با حوادث غیرمترقبه، برق مطمئن و پایدار را به طور مستمر برای شهروندان تامین کنیم .

*آخرین وضعیت در استان چهارمحال و بختیاری
همچنین مجید فرهزاد مدیرعامل توزیع برق چهارمحال و بختیاری نیز درخصوص وضعیت برق در مناطق مختلف این استان گفت: تمامی نقاط شهری و روستایی در این استان که دارای مسیر دسترسی هستند، برقدار شده است.

*فعالیت ۱۸۰ اکیپ اجرایی در اهواز
سرپرست شرکت  توزیع برق اهواز  در خصوص آخرین وضعیت برقی مناطق سیل زده این کلانشهر گفت: هم اکنون ۱۸۰ اکیپ اجرایی در مناطق مختلف کلانشهر اهواز مشغول به کارند.
حسن کریمی ادامه داد: این اکیپ ها در مناطق اهواز، حمیدیه، باوری و کارون  در حال انجام وظیفه هستند.
این مقام مسئول با اشاره به هماهنگی این شرکت با ستاد بحران استان خوزستان گفت: با ورود سیل به هر منطقه، به منظور حفظ ایمنی افراد،  برق مناطق با هماهنگی ستاد بحران  به صورت دستی قطع می شود.* ۴۰۵ روستای آسیب دیده از سیل در گلستان برق دار شد
مدیرعامل توزیع برق گلستان با اشاره به عملکرد این شرکت در سیل اخیر گفت: استان گلستان از ۲۷ اسفند ۹۷  با بارش شدید باران و طوفانی با سرعت  ۱۰۷ کیلومتر در ساعت درگیر شد که خارج شدن  ۷۵ فیدر فشار متوسط از ۲۴۵ فیدر موجود استان را در پی داشت.
علی اکبر نصیری اضافه کرد: ۳۵ درصد کل فیدرهای مذکور در روز اول بی برق شدند که به طور متوسط طی ۴ ساعت برق این فیدرها وصل شد.
نصیری ادامه داد: همچنین در روز نخست از مجموع ۴۰۵ روستای بی برق ۳۴۵ روستان برقدار شدند و ۶۰ روستای باقی مانده نیز که راه های دسترسی آنها از بین رفته بود با همکاری اداره راه و شهرسازی و فرمانداری استان، مسیر دسترسی فراهم و تا سوم فروردین ماه تمامی روستاهای باقی مانده برقدار شدند.
وی با اشاره به جاری شدن سیل ها و روان آبها در شهرگنبد، گفت:  در این مرحله تقریبا ۶ درصد پست های توزیع به تعداد ۲۰۰ پست به منظور حفظ ایمنی شهروندان قطع شد  که به فاصله یک روز(۲۹اسفند ) مشکلات این منطقه نیز رفع شد.
نصیری با بیان این که سیلاب در اول فروردین به آق قلا رسید گفت: از مجموع ۱۳۸۵ پست این شهرستان ۲۳۶ پست عمومی در روز اول فروردین به همراه ۳۹۶ پست اختصاصی که چاه های کشاورزی یا مراکز صنعتی  را شامل می شدند، برای حفظ ایمنی شهروندان قطع شد و به محض فروکش کردن  سیلاب، نسبت به برقدار کردن پست ها اقدام شد.
نصیری گفت: در حال حاضر در آق قلا برق ۳۳ پست عمومی و ۴۶ پست اختصاصی، جهت حفظ ایمنی شهروندان قطع شده است.
مدیرعامل توزیع برق گلستان با اشاره به افزایش ۲۰ سانتی ارتفاع آب در منطقه آق قلا، برقدار شدن شبکه برق منطقه را منوط به کاهش ارتفاع اب و اطمینان از ایمنی تاسیسات و شهروندان دانست.
نصیری تصریح کرد: تنها ۵ درصد مشترکان شهر آق قلا بی برق هستند که با فروکش کردن آب بلافاصله برقدار خواهند شد.
وی به آخرین وضعیت گمیشان نیز اشاره کرد و از قطع ۲ پست عمومی و ۱۲ پست اختصاصی فشار متوسط  که مربوط به زمین های کشاورزی و مرغداری های فاقد فعالیت  منطقه بوده اند، خبرداد و گفت: در حال حاضر  بار پست های عمومی قطع شده (۲۰ کیلوولت ) به پست های مجاور منتقل شده و اکنون پست عمومی که برق آن قطع شده باشد، وجود ندارد و تمامی مشترکان در گمیشان برقدار هستند.
نصیری که در جلسه ایمنی شرکت توزیع برق گلستان حضور داشت، از پخش بروشورهای اطلاع رسانی ایمنی برق برای شهروندان و موظف شدن پرسنل شرکت برای سرکشی به منازل مسکونی که  برق آنها در شرف وصل شدن است، خبرداد و گفت: تاکنون نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان خسارت به  شبکه های توزیع برق استان وارد شده است که شامل کنتورها،  تابلوها و ترانس های برق است.

وی با تشکر از شرکت های معین تصریح کرد: در پی عملیات استحکام بخشی و مقاوم سازی شبکه که پس از بروز حادثه انجام شد، هیچگونه کمبود نیرو و امدادرسانی نداشته ایم و قطعی برق صرفا جهت تامین ایمنی مردم انجام می شود.*آسیب ۴۸۰ کیلومتر از شبکه توزیع برق لرستان در سیل اخیر
فریدون خودنیا مدیرعامل توزیع برق گلستان خسارات سیل اخیر به شبکه توزیع برق استان را نزدیک به ۶۳ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: ارزیابی ها در این خصوص ادامه دارد و پیش بینی می شود که حجم مالی خسارت ها بیشتر از این میزان باشد.
وی با اشاره به وارد آمدن خسارت به ۴۸۰ کیلومتر از شبکه توزیع برق استان، ۱۱۰ کیلومتر آن را مربوط به شبکه فشار ضعیف و ۳۷۰ کیلومتر را مربوط به شبکه فشار متوسط عنوان کرد .
خودنیا با اشاره به درجریان بودن عملیات بازسازی شبکه های برق در لرستان گفت: از مجموع ۶۹۰ روستا که تا دیروز بی برق بود۵۹۵ روستا برقدار شده و ۹۵ روستای باقی مانده نیز به محض فراهم شدن راه دسترسی برقدار می شوند و عملیات برقرسانی به این روستاها همه روزه در جلسات مدیریت بحران استان پیگیری می شود.
وی تاکید کرد: در حال حاضر برق تمامی شهرهای استان  و به ویژه نقاط حیاتی و حساس وصل است و مشکل اصلی مربوط به روستاهای دوردست در پلدختر و چگینی است که راه دسترسی آنها براثر سیل تخریب شده است .
خودنیا تاکید کرد: نیروهای عملیاتی این شرکت  در قالب ۱۶۰ اکیپ اجرایی آمادگی دارند تا با باز شدن راه دسترسی ، مناطق مذکور را در کوتاه ترین زمان ممکن برق دار کنند.
وی یادآور شد: تلاش گران توزیع برق لرستان که خود نیز سیل زده محسوب می شوند، در شب نخست حادثه  علاوه برانجام وظایف سازمانی، جان بسیاری از مردم سیل زده را در پلدختر نجات دادند که مایه افتخار این شرکت و صنعت برق محسوب می شود.
اخبار رسیده از این شرکت ها از سلامت تمامی کارکنان صنعت برق در عملیات برق رسانی و عدم بروز حادثه و اتفاقات فنی و انسانی حکایت دارد.


خبرنگار: قدرت اله علیزاده

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات