شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان با حضور رییس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد

شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان با حضور رییس ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد

شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان شامگاه شنبه در مرکز کنترل حوادث مدیریت بحران استان خوزستان با حضور همه اعضای ستاد مدیریت بحران استان خوزستان برگزار شد.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص سیل در استان خوزستان اظهار داشت: سیل در خوزستان تنها مربوط به چند روز گذشته نیست بلکه حدودا چهار ماه خوزستان با سیل درگیر است.

کیامرث حاجی زاده بیان کرد: نخستین کارگروه مقابله با سیلاب را در ابان ۹۷ برگزار کردیم و از همان موقع با دستور استاندار محترم نیز مدیریت رهاسازی در سدهای استان اجرایی شد.

وی با اشاره بی سابقه بودن بارشها در خوزستان طی چند دهه اخیر بیان کرد: در سال آبی جاری تا کنون نزدیک به ۴۹۰ میلیمتر بارش در استان داشته ایم که این میانگین بارش در ۴۰ ساله اخیر بی سابقه بوده است.

مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۸ میلیارد متر مکعیب از سدهای استان رهاسازی شده است و با همراهی و همدلی مردم در کنار هم افزایی همه مسئولان و دستگاه های اجرایی توانستیم در بحث سیلاب مدیریت خوبی را داشته باشیم.

وی بیان کرد: حضور نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش ، نیروی انتظامی، دستگاه های امنیتی، و … در کنار کمک دیگر دستگاه های استان موجب شد تا از این سیلاب تا این لحظه بدون تلفات جانی عبور کنیم و خسارات را به حداقل برسانیم .

حاجی زاده با اشاره به اقدامات انجام شده در این خصوص گفت: از ابتدای امر تا کتون بالغ بر ۵۰۰ نقطه پر خطر را شناسایی و دستور ترمیم و استحکانم بخشی آن نقاط را صادر کردیم .

وی بیان کرد: بیش از یک هزار ماشین الات سنگین از تمامی استان به نقاط پرخطر بسیج شد و همه دستگاه های اجرایی استان در این زمینه همراهی کردند.

مدیر کل مدیریت بحران اسیتان خوزستان بیان کرد: اطلاعیه ها، اخطاریه ها و برگزاری شورای هماهنگی مدیریت بحران استان را از شهریور سال ۹۷ در دستور کار قرار داده ایم و به طور مستمر همچنان این امر ادامه دارد تا به وضعیت پایداری در استان برسیم.

وی تاکید کرد: همچنین در طی روزهای اخیر از طریق سامانه پیامکی تمامی مردم را به سویله پیامک های کوتاه از خطر وقوع سیلاب و راهکارهای مهم برای جلوگیری از هر گونه حادثه ای ارسال شد.

عکاس: علی لطیفی

لینک اصل خبر در سایت اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    منبع خبر

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان

    اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات