معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کردستان: ۸۷ درصد...

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان گفت: در حال حاضر به طور میانگین ۸۷ درصد حجم کل سدهای استان پرآب شده است

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کردستان، عرفان مومن‌پور گفت: حجم کل سدهای استان به صورت ظرفیت کامل دو میلیارد و ۵۴۸ میلیون متر مکعب است . وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۲ سد در استان کردستان وجود دارد، افزود: حجم کنونی مخازن سدهای استان، دو میلیارد و ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب است .

وی خاطرنشان کرد: دبی ورودی به مخازن سدهای استان معادل ۶۴۲.۴ متر مکعب بر ثانیه است .

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان اعلام کرد: علیرغم بازگشایی دریچه های تخلیه تحتانی، ۶ سد در استان کردستان سرریز شده‌اند .

مومن‌پور همچنین گفت به طور میانگین ۸۷درصد حجم مخازن سدهای استان پر می باشد .

وی با اشاره به سرریز گسترده‌ سد گاوشان، اضافه کرد: با توجه به اینکه سد گاوشان در استان کردستان در آستانه سرریز گسترده قرار دارد، لذا از عموم مردم، ساکنین و مجاورین سد گاوشان و رودخانه گاورود در پایاب سد درخواست می‌شود به طور جدی از توقف و تردد در رودخانه مذکور اجتناب کنند .

وی اعلام کرد: بهره‌برداران، باغداران و به ویژه دارندگان طرح‌های پرورش ماهی در پایاب تمامی سدهای استان بویژه سدهای گاوشان و قشلاق هرچه سریعتر نسبت به تخلیه کامل حوضچه‌ها و جمع‌آوری تجهیزات و منصوبات اقدام کرده و منطقه را ترک نمایند .

مومن‌پور تاکید کرد: افراد تحت هیچ شرایطی به منظور صید ماهی به سرریز سدهای گاوشان و قشلاق و رودخانه‌های پایاب آنها نزدیک نشوند تا انشاءالله شاهد بروز خسارات جانی نباشیم .

وی اعلام گرد: با توجه به هشدارهای قبلی در خصوص سرریز گسترده سد گاوشان، همکاران این معاونت و همچنین رئیس و کارشناسان اداره منابع آب شهرستان کامیاران به مسیر رودخانه گاورود در پایین دست سد گاوشان رفتند تا هشدارهای نهایی را به کشاورزان و دارندگان طرح‌های پرورش ماهی بدهند.

وی افزود: اکیپ های متعددی از گروه‌های گشت و بازرسی بصورت همزمان در روستاهای واقع در مسیر رودخانه گاورود برای اعلام سرریز قریب‌الوقوع سد گاوشان و اطلاع‌رسانی نهایی حضور دارند .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كردستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كردستان

    شركت آب منطقه‌ای كردستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات