هیچ گونه غفلتی در خصوص تجاوز به حریم رودخانه ها پذیرفته نخواهد شد

استاندار آذربایجان شرقی در دومین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در مقابل سیل، افزود: با متخلفانی که در بستر رودخانه ها ویلاسازی کرده اند و غفلت هایی که در این خصوص شده، برخورد جدی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای آذربایجان شرقی، دکتر پورمحمدی با اشاره به اینکه خسارت سیل تنها به تخریب سازه های احداث شده در بستر رودخانه خلاصه نخواهد شد افزود: افراد و ارگان های مربوطه در قبال خساراتی که به تبع تصرف بستر رودخانه و ایجاد سیلاب وارد شده است، مسئول و پاسخگو خواهند بود.

استاندار آذربایجان شرقی ضمن قدردانی از اقدامات شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی و تلاش های بی وقفه مدیرعامل این شرکت در خصوص پیشگیری از خطرات سیل، بازگشایی مهرانه رود را به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار در رسیدن آب به پیکره دریاچه ارومیه و بهبود وضعیت این دریاچه قلمداد نمود و افزود: اگر لایروبی رودخانه های استان نبود، همین بارش های اخیر می توانست خسارات جدی در پی داشته باشد.

وی ضمن تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم، شرایط فعلی را به عنوان فرصتی برای انجام اقدامات پیشگیرانه در مقابل بحران های احتمالی برشمرد و از آن به عنوان نهضتی یاد کرد که باید با پیش بینی های دقیق و طراحی و اجرای اقدامات اضطراری ادامه یابد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی

    شركت آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات