گزارش وزیر نیرو به رهبر معظم انقلاب درباره دستاوردهای شاخص صنعت آب و برق در سال ۹۷

گزارش وزیر نیرو به رهبر معظم انقلاب درباره دستاوردهای شاخص صنعت آب و برق در سال ۹۷

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، رضا اردکانیان طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب، با ابراز خرسندی از اینکه عملکرد کارکنان صنعت آب و برق مورد توجه ایشان قرار گرفته است، سخنان رهبری در صحن مطهر رضوی درباره بخش آب را روحیه‌بخش و پشتیبان این وزارتخانه در سال ۹۸ دانسته است.
بر این اساس وزیر نیرو ضمن ابراز مراتب تشکر مجموعه همکاران صنعت آب و برق از این توجه و تشویق، گزارش مختصری از اقدامات شاخص سال ۹۷، اهم برنامه‌های سال ۹۸ و رویکردهای مدیریتی وزارت نیرو را خدمت مقام معظم رهبری ارسال کرده است.
بر اساس گزارش وزیر نیرو در سال ۹۷ حدود ۱۶ هزار و ۲۰۶ میلیارد تومان در صنعت آب و برق سرمایه‌گذاری شده و به یک هزار و ۵۱۱ روستا آبرسانی شده است. همچنین در سال گذشته ۹ تصفیه خانه و سامانه نمک‌زدایی با قابلیت تامین آب برای ۹۱۳ هزار نفر به اتمام رسیده و ۵۶ هزار شبکه هکتار شبکه‌های آبیاری و زهشکی در طی این مدت به بهره‌برداری رسیده است.
در گزارش وزیر نیرو به مقام معظم رهبری آمده است که در سال گذشته با بهره‌برداری از سدهای مخزنی ۱.۱ میلیارد مترمکعب آب مهار شده، هزار و ۲۱۵ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های کشور اضافه شده و ۱۲۶ مگاوات نیز به ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی اضافه شده است.
همچنین در این گزارش تامین آب شرب و پایدار هزار و ۹۵۰ روستا، تکمیل و افتتاح ۱۱ واحد تصفیه‌خانه آب، تکمیل و افتتاح و ۲۱ تصفیه‌خانه فاضلاب و راه‌اندازی ۲۲ واحد نیروگاه جدید به عنوان بخشی از برنامه‌های سال ۹۸ صنعت آب و برق آورده شده است.
بر اساس این گزارش تداوم رویکرد مدیریت توامان عرضه و تقاضا و شایسته‌گزینی در به‌کارگیری مدیران از رویکردهای مدیریتی وزارت نیرو بوده است. براساس رویکرد شایسته‌گزینی این وزارتخانه انتخاب و انتصاب افراد در ۴۶ پست مدیریتی ارشد در سطح مدیران کل ستادی و مدیران عامل شرکت‌ها در استان‌ها به این شیوه انجام گرفته است.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات