شهرداری شیراز بیشترین تلاش را برای پاکسازی معابر سیل زده انجام داده است

شهرداری شیراز بیشترین تلاش را برای پاکسازی معابر سیل زده انجام داده است


دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران گفت: شهرداری شیراز بیشترین تلاش خود را برای پاکسازی و لایروبی آثار گل و لای و بهسازی  معابر و اماکن  آسیب دیده از سیل و حمایت از آسیب دیدگان در این شهر به کار بسته ضمن اینکه در حد توان نیروها و تجهیزات خود را نیز به مناطق سیل زده استان لرستان اعزام کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مرادی از همبستگی شهرداری های کلانشهرها برای همیاری و اعزام کاروان های امداد رسانی و پشتیبانی و کمک به آسیب دیدگان ناشی از بارندگی های اخیر کشور خبر داد.
دبیرکل مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران خاطرنشان کرد: پس از وقوع بحران سیلاب طی ایام نوروز امسال در برخی از مناطق کشورمان،  کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست مجمع کلانشهرها به ریاست مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران و دبیر این کمیسیون تشکیل و کمیته های تخصصی آن از جمله مدیریت بحران ،آتش نشانی و... فعالیت ویژه خود را آغاز کرد تا ضمن همدردی با مردم سیل زده استان های گلستان ، فارس، لرستان و خوزستان مهیای خدمات رسانی به آسیب دیدگان این حوادث در مهار سیل ،کاهش مخاطرات ناشی از سیل و بازگشت مردم به زندگی عادی به شهروندان شوند.
وی با اشاره به همبستگی شهرداریهای عضو مجمع کلانشهرها با تدبیر ،نظارت و حمایت ویژه دکتر حناچی شهردار تهران و رئیس این مجمع و حضور تعدادی از شهرداران کلانشهرها در استان های سیل زده برای امدادرسانی به هموطنان آسیب دیده اظهار داشت : تیم های  امدای و نجات و نیروهای متخصص از جمله آتش نشانی ، غواصی ، فنی و مهندسی ، ماشین آلات سنگین و سبک آتش نشانی ، ماشین آلات سنگین راهسازی از قبیل بیل مکانیکی، بولدوزر، لودر، کامیون کمپرسی، تانکرهای آب ، موتورهای کف کش سنگین و سبک و پمپ آبکشی به مناطق حادثه دیده اعزام شدند و با هماهنگی کامل با نهادهای دولتی ارائه خدمات کردند.
مرادی ارسال کاروان های حامل چادر های امدادی، کنسرو، آب معدنی، اقلام بهداشتی، پوشاک، پتو، نان و توزیع غذای گرم و همچنین راه اندازی ایستگاههای سیار پخت نان و سرویس های بهداشتی را از دیگر خدمات شهرداری های کلانشهرها در مناطق سیل زده عنوان کرد که همزمان با وقوع سیلاب در فروردین ماه سال جاری آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
وی همچنین افزود: در کلانشهر اهواز نیز به منظور مقابله با پیشروی رودخانه کارون کلیه امکانات شهر بسیج شده اند و از روزهای نخست عوامل شهرداری اهواز با استفاده از کلیه ظرفیت های خود با کمک ارگان های دیگر تلاش کرده اند تا این سیلاب را مهار کنند ولی متاسفانه حجم آب ورودی به خوزستان لحظه به لحظه افزایش یافته و این استان الان درگیر بحران عظیمی است .
مرادی با اشاره به شرایط جغرافیایی و آسیب پذیری بالای کشور و وقوع حوادث طبیعی و غیر طبیعی که معمولاًبا تلفات جانی و خسارات مالی همراه است  افزود : از آنجا که حوادث منجر به بروز بحرانهای ملی، منطقه ای و استانی باعث کاهش منابع، امکانات و ظرفیت های استان حادثه دیده می شود و ممکن است مدیریت بحران با تکیه بر توان استان مذکور امکان پذیر نباشد، لذا همیشه ضمن تاکید بر تجهیز شدن مناطق مختلف به سیستم های هشدار و تکنولوژی روز دنیا ، نیازمند بهره گیری از امکانات و توانمندیهای سایر استانها خواهد بود که در این راستا بهره مندی از توانمندیها و ظرفیتهای استانهای معین و جانشین در مراحل آمادگی و مقابله ضروری است .
دبیر کل مجمع شهرداران کلانشهرها در ادامه خاطر نشان کرد : سیلاب های اخیر در استان‌های مختلف کشور اگرچه تلفات و خسارات مالی و معنوی زیادی به پیکر کشور وارد کرد اما در این میان حس همدلی ،همبستگی ، مهربانی و محبت و کمک به یکدیگر هم در مواقع بحرانی نشان داد که جامعه ایران در سخت‌ترین شرایط و حوادث، یکدیگر را تنها نمی‌گذارد.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات