"عملیات لایروبی رودخانه کن در راستای ایمن سازی عبور سیلاب در...

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: در راستای ایمن سازی عبور سیلاب در محدوده عملکرد تهران بزرگ، عملیات لایروبی رودخانه کن انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: روز گذشته عملیات لایروبی رودخانه کن در بخش آفتاب در محدوده بند انحرافی جعفرآباد جنگل در بازه حدود یک کیلومتر توسط پیمانکار طرح جلوگیری از آلودگی آب شرب تهران و تحت نظارت کارشناسان امور آب تهران بزرگ در بخشی از مسیر رودخانه کن انجام شد.

وی افزود: این اقدام در راستای رفع موانع آبگذری و برای عبور ایمن سیلاب در نقاطی که رسوب گذاری بصورت جزیره ای و ناپیوسته در حاشیه و وسط جریان آب رودخانه تجمع و باعث انحراف شدید جریان به حاشیه رودخانه و ریزش دیواره ساحلی و به تبع آن آسیب به جاده کناری رودخانه می گردید، از بستر رودخانه با حجم تقریبی ده هزار متر مکعب لایروبی و پاکسازی می گردد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: با توجه به حجم رسوب گذاری صورت گرفته در بازه مذکور، عملیات لایروبی تا پایان پاکسازی ادامه خواهد داشت تا در صورت وقوع سیلاب مشکلی بابت عبور ایمن آب در این محدوده نباشد.

وی در پایان با بیان اینکه انجام عملیات لایروبی رودخانه ها پس از سیلابهای متوالی برای افزایش ظرفیت عبور ایمن سیلاب ضروری خواهد بود گفت: امور آب تهران در نظر دارد طبق برنامه ریزی صورت گرفته و با توجه به بارندگی های پیش رو با اولویت نقاط خطرپذیر نسبت به لایروبی رودخانه های حوزه عملکرد بصورت ویژه اقدام نماید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات