بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از مناطق ساحلی اهواز / جمالی نژاد: باید از تمامی ظرفیتها و امکانات شهر و استان های معین برای جلوگیری از وقوع حوادث و نفوذ سیل استفاده کرد

بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از مناطق ساحلی اهواز / جمالی نژاد: باید از تمامی ظرفیتها و امکانات شهر و استان های معین برای جلوگیری از وقوع حوادث و نفوذ سیل استفاده کرد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها که صبح چهارشنبه۲۱ فروردین برای بررسی آخرین وضعیت استان خوزستان و اقدامات انجام شده برای مقابله با سیل وارد اهواز شده، از مناطق ساحلی رود کارون در این شهر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد در حاشیه این بازدید بر تلاش و همکاری همه جانبه همه دستگاه های مرتبط با امداد و مدیریت بحران بویژه شهرداری، آبفا، هلال احمر و اورژانس تاکید کرد و گفت: در این شرایط باید از همه ظرفیتها و امکانات موجود در شهر و همچنین توانمندی ها و امکانات استان های معین به منظور جلوگیری از وقوع حوادث و نفوذ سیل به شهر استفاده کرد تا این شرایط را پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به اقدامات شهرداری اهواز در زمینه احداث سیل بند و ایمن سازی سواحل کارون با هدف پیشگیری از سیل در این شهر، گفت: تمامی دستگاه ها بصورت شبانه روزی در حال انجام اقدامات مختلفی برای جلوگیری از ورود آب به شهر و هدایت آن به سمت مسیرهای دیگری هستند تا مشکلی برای ساکنان این شهر بوجود نیاید.

جمالی نژاد با اشاره به اعلام آماده باش به مجموعه شهرداری اهواز و سایر دستگاه های امداد رسان و خدمات رسان گفت: نیروها و ماشین آلات استان های معین استان خوزستان برای مقابله با سیل در این استان مستقرند و در حال خدمت رسانی می باشند.

جمالی نژاد با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از محور کارون در شمال شهر اهواز و بازدید از منطقه سه گفت: در برخی مناطق شاهد بالاآمدن آب و ایجاد مشکل بودیم که مقرر شد برای رفع این موارد پمپ به سرعت از استان اصفهان و شهرداری تهران به نواحی موردنظر اعزام شود.

وی همچنین از اعزام۳۰دستگاه لودر و کمپرسی از استان فارس که از استان های معین خوزستان می باشد به این استان خبر داد و گفت: این ماشین آلات طی ساعات آینده وارد استان خوزستان می شود.

شایان ذکر است در سفر جمالی نژاد به خوزستان، وضعیت این استان با توجه به اقدامات صورت گرفته برای مقابله باسیل در مناطق شهری و روستایی، اقدامات استان های معین و آمادگی دستگاه های امدادی و خدمات رسان ارزیابی و هماهنگی های لازم برای مقابله با وقوع حوادث احتمالی صورت می گیرد.

همچنین هیات فنی معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور به سرپرستی امیر مغانلو مدیرکل دفتر فنی و برنامه ریزی عمرانی وزارت کشور هم در مناطق سیل زده استان خوزستان مستقر می باشد.

تصاویر مرتبط

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات