برگزاری مراسم تودیع و معارفه شهردار کلانشهر اراک در فرهنگسرای شهر

برگزاری مراسم تودیع و معارفه شهردار کلانشهر اراک در فرهنگسرای شهر

آیین رونمایی از سرود اراک با حضور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک، رییس کل دادگستری استان، فرماندار اراک، فرماندهان نظامی و انتظامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، اعضای شورای اسلامی و شهردار اراک همچنین مسوولین استانی و شهری و جمعی از فرهیختگان، هنرمندان و شهروندان اراکی،پنج شنبه ۲۲ فروردین ماه ۹۸،در فرهنگسرای شهر، برگزار شد.
سرود اراک که با پیگیری اعضای شورای اسلامی شهر و توسط هنرمندان بومی شهر اراک ، شعر و آهنگسازی این سرود توسط هوشنگ فراهانی انجام شده است، با حضور مسوولین استانی و شهری و جمعی از فرهیختگان و هنرمندان اراکی ، در محل فرهنگسرای شهر، رونمایی شد.
در ادامه آیین رونمایی از سرود اراک، مراسم معارفه مهندس شفیعی به عنوان شهردار اراک نیز با حضور مسوولین استانی و شهری برگزار شد و حکم تنفیذ ایشان ، توسط حضرت آیت اله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک اعطا گردید.
همچنین در این مراسم مهندس آقازاده استاندار استان مرکزی با ارسال و اهدا لوح تقدیر، از زحمات و اقدامات مهندس شفیعی شهردار اراک، طی مدتی که ایشان مدیریت مجموعه شهرداری را به عهده گرفته اند و همچنین به جهت تهیه سرود اراک تقدیر و تشکر نمودند.
لازم به ذکر است، در این مراسم از زحمات شالی بگ در زمان سرپرستی مجموعه شهرداری اراک ، تقدیر بعمل آمد.
گفتنی است در آیین رونمایی از سرود اراک و مراسم معارفه شهردار اراک از جانبازان مدافع حرم و جنگلی تحمیلی هشت سال دفاع مقدس تجلیل بعمل آمد
در ادامه مراسم به مناسبت ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز، از جانبازان شاغل در مجموعه شهرداری ( آقایان مسلمی و رومیانی)، سورانه رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر و اسماعیل نادری یکی از شهرداران سابق اراک و رشادت های ایشان در دفاع از این مرز و بوم در دوران جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس و همچنین دفاع از حرم حضرت زینب(س) در سوریه ، تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در آیین رونمایی از سرود اراک با اشاره به اینکه استان مرکزی قلب ایران و کانون و سرزمین نورانی وابستگان اهل بیت(ع) است، اظهار کرد: استان مرکزی برای ورود به گام دوم انقلاب آمادگی کامل را دارد.
وی با تاکید بر اینکه با همت بلند و امیدواری دشمن مایوس خواهد شد افزود: باید با همت مردانه هر روز کشور را تقویت کرد و همه اقشار نیز در این راستا مشارکت کنند. امنیت، عدالت و رفاه سه ضلع پیشرفت است و نبود هرکدام می تواند چالش های خاص خود را به همراه داشته باشد. اگر امروز امکاناتی در مجموعه شهرداری در اختیار است باید به همه نقاط شهر توزیع شود و عدالت تسری یابد .
امام جمعه اراک بیان کرد: قطعا با توزیع مناسب عدالت در شهر می توان اراک را الگوی خوبی در جهت خدمات رسانی به مناطق محروم دانست و باید ماهیت مناطق آسیب پذیر و محروم را تغییر داد. امیرکبیر در دوران کوتاه صدارت خود قدم های بزرگی برداشت و امروز مایه افتخار ماست. ما نیز باید قدم های بلندی برداریم که آیندگان به آن افتخار کنند .
وی با تاکید بر اینکه امروز نباید هزینه های بی جا را به مردم تحمیل کرد و هزینه ریخت و پاش ها را به دوش مردم گذاشت، گفت: دولت باید هزینه های خود را کاهش و بازدهی را افزایش دهد. نظام علوی نظامی با هزینه کم و برکات و خدمات بسیار است و باید براین اساس عمل شود. سال ۹۸ سال تحمیل هزینه بر مردم نیست چراکه اگر هزینه افزایش یابد تولید متضرر می شود هزینه های بیجا معکوس جواب می دهد و همه باید از تولید حمایت کنیم .
درادامه نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: شهردار به معنای اداره کننده شهر است و باید رضایت عامه مردم را جلب کند .
وی در خصوص کمک به سیل زدگان اضافه کرد: دو روز پیش هفت واگن کمک های مختلف از استان مرکزی به سمت استان لرستان و استان خوزستان بویژه شهر شوشتر با ۲۵۰ روستا و ۲۵۰ میلیون نفر جمعیت که در حمایت استان مرکزی است به منطقه اعزام شد که روز گذشته به مقصد رسید و امید است که این کمک ها ادامه داشته باشد و نباید سیل زدگان را فراموش کرد .
دری نجف آبادی با اشاره به رفتار اخیر آمریکا در قبال سپاه پاسداران بیان کرد: این رفتار معارضه با ملت است و در این شرایط که سپاه در مناطق سیل زده مشغول خدمات رسانی و تلاش است از سوی آمریکا تروریست خطاب می شود.
مرتضی سورانه رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر ،در آیین رونمایی از سرود اراک با بیان اینکه اراک هجدهمین شهر ایران از نظر جمعیت و آخرین کلانشهر کشور است، اظهار کرد: شهر اراک با مساحت هفت هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربعی به پایتخت صنعت ایران، مهد فرهیختگان و عضو ثابت شهرهای آلوده جهان است که زیرساخت های آن رو به فرسایش و فرسودگی است .
وی تصریح کرد: متاسفانه رتبه اراک از نظر اعتماد اجتماعی و بی تفاوتی پایین تر از میانگین کشوری است .
سورانه با اشاره به اینکه ساختارها و زیرساخت های فرهنگی اراک نیازمند اصلاح است، گفت: برای تقویت انسجام اجتماعی و مدنی و توسعه فرهنگی و کاهش و کنترل اسیب های اجتماعی باید شهردوستی و تعلق خاطر شهری افزایش یابد و شورای پنجم شهر اراک نسبت به این موضوع توجه داشته است .
وی اظهار کرد: شورای اسلامی شهر اراک در طول حدود ۲ سال اخیر دو کار ویژه را دنبال نموده، که یکی از آنها تاکید و توجه به تمایزات خاص اراک است که این امر به نامگذاری یک روز در تقویم ملی و شهری به عنوان روز اراک منتهی شد و پس از آن به گفتمان مشترک در قالب سرود و موسیقی توجه شد .
سورانه رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر، در آیین رونمایی از سرود اراک اظهار داشت: رونمایی از سرود اراک با ۱۸ ماه تلاش، محقق شده است .
سورانه بر ضرورت افزایش شهردوستی و تعلق خاطر شهری در اراک تاکید نمود.
رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اراک افزود: تبریز به عنوان زیباترین و توسعه یافته ترین شهر ایران شناخته شده است چرا اراک نباید چنین جایگاهی داشته باشد؟بایدشهروندان را از حالت بی تفاوتی خارج کرد.
وی خاطر نشان ساخت: انجام امور فرهنگی توسط فرهنگیان و فرهیختگان می تواند خیل عظیم شهروندان را به میدان بکشاند و فرهنگ شهروندی را افزایش و ارتقا دهد.
سورانه در خصوص تهیه سرود اراک گفت: در سال ۹۶ با فراخوان تهیه سرود اراک ۴۰ سروده به کمیسیون فرهنگی شورا رسید که پس از بررسی و تصویب در شورا روند تهیه آن به سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری اراک سپرده شد و پس از ۱۸ ماه تلاش به اتمام و مرحله رونمایی رسید .


:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات