آمادگی کامل صنعت برق برای تامین برق تابستانی

آمادگی کامل صنعت برق برای تامین برق تابستانی

www.BanaNews.irمعاون هماهنگی تولید توانیر از شکستن رکورد تعمیرات نیروگاه‌ها خبر داد و گفت: با آمادگی کامل خود را برای تامین برق در روزهای اوج مصرف برق در تابستان مهیا کرده‌ایم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عبدالرسول پیشاهنگ در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با تاکید بر این‌که هم اکنون تمام نیروگاه‌های کشور به صورت شبانه‌روزی از نظر وضعیت تولید و انتقال برق تحت نظارت و کنترل قرار دارند، از آمادگی کامل صنعت برق برای تامین برق تابستانی خبر داد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و برای اولین بار در کشور برنامه تعمیر نیروگاه‌های حرارتی تا پایان فروردین ماه به صورت ۱۰۰درصد انجام شده و این در حالی است که در سال‌های گذشته این امر تا پایان خردادماه صورت می گرفت.

این مقام مسئول به ایسنا گفت: برنامه تعمیر نیروگاه‌های کشور که از ۱۵ شهریورماه سال ۱۳۸۹ آغاز شده بود، طبق برنامه ۱۰۰ درصد اجرا و طی آن بیش از ۶۵ هزار مگاوات برنامه تعمیر ظرفیت نیروگاهی انجام شد.

وی با اشاره به این‌ که در سال های گذشته عملیات تعمیر تا پایان خردادماه به طول می انجامید، تصریح کرد: صنعت برق از آمادگی کامل برای تامین برق مورد نیاز کشور در پیک مصرف امسال برخوردار است.

وی تصریح کرد: واحدهای حرارتی نیروگاه های کشوردر آستانه فصل تابستان آمادگی تولید ۳۷ هزار مگاوات برق را دارند و بقیه نیاز برق کشور از نیروگاه های برق آبی و سایر منابع تامین می شود.

معاون هماهنگی تولید شرکت توانیر با قدردانی از تلاش تمامی دست اندرکاران برنامه تعمیر واحدهای نیروگاهی، تصریح کرد: این برنامه با تکیه بر توان مهندسان داخلی و تجهیزات ساخت کشورمان بدون کمترین مشکل و وابستگی انجام شد که افتخاری برای صنعت برق کشور محسوب می شود.

پیشاهنگ درباره تامین سوخت نیروگاه های کشور در سال گذشته نیز گفت: پارسال توانستیم با ذخیره کافی سوخت، زمستان را با انرژی کامل و تولید مکفی سپری کنیم تا جایی که تا ۱۰ هزار مگاوات انرژی ذخیره شده در سال گذشته ثبت شد.

وی گفت: هم‌اکنون شرکت‌های ایرانی به لحاظ فنی در جایگاهی قرار دارند که در مناقصه‌های تعمیرات نیروگاه‌های سایر کشورها نیز حاضر می‌شوند، درحالی که پیش از انقلاب همه این فعالیت‌ها باید توسط شرکت‌های خارجی صورت می‌گرفت.

 

 

    نظرات