عملیات لایروبی رودخانه حبله رود همچنان ادامه دارد

مدیر امور شهرستان فیروزکوه گفت : در راستای ایمن سازی عبور سیلاب در شهرستان فیروزکوه، عملیات لایروبی رودخانه حبله رود کماکان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: همزمان با ریزش های جوی در تاریخ های ۱۰ و ۱۱ فروردین ماه سال جاری  و با بالا آمدن سطح آب رودخانه حبله رود سه اکیپ گشت و بازرسی این امور در مناطق مستعد سیل مستقر و در طی بارندگی و روزهای بعد از آن لحظه به لحظه نقاط حادثه خیز را بازرسی و جریان سیلاب را رصد کردند.

عباسی ضمن تاکید بر حضور همه جانبه و مستمر اکیپ گشت و بازرسی در منطقه ادامه داد: این امور با هماهنگی مجری طرح سد نمرود توسط یک دستگاه بیل مکانیکی در محل روستاهای دهگردان، انزها و آتشان در مجاورت رودخانه حبله رود اقدام به لایروبی نموده که این عمل همچنان در حال انجام بوده و با رایزنی های صورت گرفته با اداره راه شهرستان در حال رفع مانع از نقاط حادثه خیز می باشند.

مدیر امور آب فیروزکوه در ادامه افزود: این عملیات که به صورت شبانه روزی انجام پذیرفته است، موجب پایین آمدن سطح آب رودخانه حبله رود و کاهش خطر سیل زدگی اراضی حاشیه رودخانه و نیز افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه شده است.

وی در پایان با بیان اینکه این امور به واسطه وظیفه ذاتی خود تا پایان رفع معضلات بستر و حریم انجام وظیفه کرده و در کنار مردم است،  اظهار امیدواری کرد: با هماهنگی و اقدامات منسجم با بسیج تمامی نیروها ی موجود امور در جهت تسهیل و روانسازی نقاط حادثه خیز و سیل خیز، زمینه عبور ایمن سیلاب را درمواقع بارش های سیل آسا فراهم نماید و همچنان این امور آب به یاری واحدهای تخصصی ستاد چشم داشته و از همکاری کلیه واحدهای دخیل در موضوع تقدیر و تشکر  می نماید.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات