لایروبی بیش از ۴۰۰۰ متر مربع از بستر رودخانه کن

سرپرست امور منابع آب اسلامشهر گفت: به منظور عبور ایمن سیلاب بیش از ۴۰۰۰ متر مربع از بستر رودخانه کن در محدوده عملکرد این امور لایروبی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "محمدرضا گیتی پژوه" با بیان مطلب فوق اظهار داشت: همزمان با ریزش های جوی در ماه جاری و با بالا آمدن سطح آب رودخانه کن، اکیپ های گشت و بازرسی این امور در مناطق مستعد سیل مستقر و در طی بارندگی و روزهای بعد از آن لحظه به لحظه نقاط حادثه خیز را بازرسی و جریان سیلاب را رصد کردند.

وی افزود: از این رو با شناسایی نقاط حادثه خیز، در دو مقطع از رودخانه کن- محدوده پل شاطره لایروبی در مساحتی به میزان حدود ۴۰۰۰ متر مربع چهار روز گذشته آغاز و بدون وفقه ادامه داشته است و در همین راستا این عملیات  در روزهای آتی نیزادامه خواهد داشت.

سرپرست امور منابع آب اسلامشهر تصریح کرد:این عملیات که به صورت شبانه روزی انجام پذیرفته است، موجب پایین آمدن سطح آب رودخانه کن و کاهش خطر سیل زدگی اراضی حاشیه رودخانه و نیز افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه شده است..

وی در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب اسلامشهر با تمام ظرفیت خود نسبت به شناسایی و بر طرف نمودن نقاط حادثه خیز در رودخانه ها اقدام می کند تا به هنگام بارش های شدید زمینه عبور ایمن سیلاب را فراهم کرده و مانع وقوع حوادث احتمالی شود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات