بهره‌مندی وزارت نیرو از دانش آژانس‌های سازمان ملل در کاهش مشکلات اجتماعی پس از سیلاب/ افزایش تاب‌آوری کشور و مدیریت‌ قبل، حین و پس از بحران سیلاب

بهره‌مندی وزارت نیرو از دانش آژانس‌های سازمان ملل در کاهش مشکلات اجتماعی پس از سیلاب/ افزایش تاب‌آوری کشور و مدیریت‌ قبل، حین و پس از بحران سیلاب

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد فاضلی" امروز (سه‌شنبه) در نشست با نهادهای بین‌المللی همچون نمایندگان یونسکو، یونیسف، سازمان بهداشت جهانی و چند نهاد دیگر با محوریت مدیریت پیامدهای اجتماعی سیلاب، گفت : مهم‌ترین وظیفه‌ای که اکنون وجود دارد بازگرداندن سیل زده‌ها به زندگی عادی، کاستن از دردها و رنج‌ها و ناخرسندی‌های پدید آمده است.
وی ادامه داد: ایران در این زمینه از تجربیات خوبی برخوردار است، اما آژانس‌های سازمان ملل با توجه به فعالیت در گستره جهانی می‌توانند تجارب خود را منتقل کنند و وزارت نیرو می‌تواند برنامه درازمدتی برای همکاری با مجموعه آژانس‌های سازمان ملل در این بخش داشته باشد.
رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی وزارت نیرو تصریح کرد: وزارت نیرو درصدد است با آژانس‌های سازمان ملل در بخش‌های مختلف توسعه همکاری کرده و از مجموعه دانش بین‌المللی در این زمینه بهره‌مند شود.
وی ادامه داد: آژانس‌های سازمان ملل به دلیل فعالیت‌هایی که در کشورهای مختلف انجام می‌دهند و سابقه چند دهه‌ای که در حوزه مدیریت بحران دارند یک دانش انباشته‌ای درباره مدیریت بحران، امور اجتماعی، فرهنگی، هماهنگی ها و بویژه به دلیل ماهیت آن آژانس ها برای میان بخشی کار کردن توانمندی های فنی و علمی دارند.
فاضلی عنوان کرد: این همکاری زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا بتوانیم در زمینه انتقال تجارب آژانس‌های سازمان ملل در افزایش تاب‌آوری کشور و مدیریت‌های قبل، حین و پس از بحران سیلاب بهره‌مندی لازم را به‌عمل آوریم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

منبع خبر

وزارت نیرو

وزارت نیرو

وزارت نیرو

    نظرات