یک هزارو ۱۹۵ فقره ماموریت آتش نشانی در سطح شهر ارومیه روی داد

یک هزارو ۱۹۵ فقره ماموریت آتش نشانی در سطح شهر ارومیه روی داد

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهردار ارومیه گفت: ۱۴۹۴ فقره ماموریت در طول سال  ۹۷ به وقوع پیوست.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ ابراهیم شاد قوشچی با اشاره به انجام تعداد ۱۴۹۴ فقره ماموریت آتش نشانی در طول سال ۹۷ ، اظهار کرد: در طول یک سال گذشته تعداد یک هزارو ۴۹۴ فقره ماموریت آتش نشانی در شهرستان ارومیه انجام شده است.

وی افزود: از تعداد یک هزار و ۴۹۴  ماموریت آتش نشانی شهرداری ارومیه طی سال گذشته تعداد یک هزار و ۱۵۹ مورد  به حوادث داخل شهر و بقیه مربوط به حوادث خارج از شهر است.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه با بیان اینکه امسال بیشترین سهم ماموریت های آتش نشانی را محبوس ماندن در آسانسور و آتش سوزی منزل به خود اختصاص داده است، گفت:  آتش سوزی قطعات خالی شهر و واحد های آپارتمانی در رتبه های بعدی بودند که این قطعات خالی بعلت پوشیده بودن با علف های خشک باعث گسترش آتش به سایر نقاط شده است.

شاد قوشچی ادامه داد: در حال حاضر حوادثی چون گیر افتادن در آسانسور در واحد های مسکونی  در حال افزایش است.

وی با اشاره به برنامه مدل تعالی سازمان  در پنج سال آینده ، بیان کرد: در برنامه پنج ساله سازمان موضوعاتی چون  توسعه ایستگاهای آتش نشانی برابر استانداردهای جهانی،  نیازسنجی درباره خرید تجهیزات ، ارتقا سامانه بی سیم با توجه به افزایش حوادث، افزایش تعامل با سازمان های  ارگان های اجرایی، اقدامات لازم  جهت تعبیه  تجهیزات ایمنی در بافت فرسوده گنجانده شده است.

شاد قوشچی ادامه داد: همچنین جمع آوری اطلاعات جمیعتی و خانوارها و واحدهای مسکونی در صورت وقوع حادثه، بروز رسانی اطلاعات پرسنل سازمان و آموزش آنها، گسترش آموزش های شهروندی و استقرار افسر ایمنی برای حفاظت پرسنل آتش نشانی و به کارگیری سخنگوی آتش نشانی جهت ارائه گزارشات در مواقع بحران و حادثه و   اجرای طرح  جذب آتش نشان دواطلب مدنظر است.

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی ایمنی و پیشگیرانه، اظهار کرد:  سالانه  تعداد بیشماری از دانش آموزان مدارس تحت آموزش‌ های آتش‌ نشانی قرار می ‌گیرند و کودکان مراکز پیش ‌دبستانی و مهد کودک نیز برای آموزش ‌های لازم به آموزش سازمان آتش‌ نشانی اعزام می ‌شوند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود ۲۰ هزار دانش آموز و ۱۵ هزار شهروند در سطح شهر ارومیه تحت آموزش های پیشگیرانه آتش نشانی قرار گرفتند .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات