پوشش ۱۹ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در ۴۸ ساعت گذشته /آتش نشانی رشت

پوشش ۱۹ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در ۴۸ ساعت گذشته /آتش نشانی رشت


۱۲۵ رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در ۴۸ ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی در حوادث و اطفای آتش در ۱۹ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات مستقر در ۱۴ ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت .

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکز ستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در ۴۸ ساعت گذشته پاسخگوی ۹۲۸ تماس تلفنی شهروندان بود .

وی در ادامه افزود: از مجموع ۱۹ مورد عملیات آتش نشانان ۸ مورد قفل درب و محبوس شدن افراد درمنزل مسکونی، خودرو و آسانسور ، ۲ مورد بازدید ایمنی از حریق منزل مسکونی، ۲ مورد خدمات ایمنی و ۷ مورد دیگر شامل: رها سازی حیوان محبوس شده، تصادف خودرو، مشاهده دود از منزل مسکونی، حریق ضایعات، حریق انباری منزل مسکونی، حریق خودرو و استقرار خودرویی از دیگر عملیات آتش نشانان بوده است .

وی در ادامه به حریق خودرو که در ساعت ۰۴:۱۶ جمعه ۳۰ فروردین ماه ۹۸ در جاده پیربازار ، روستای کماکل رخ داده بود اشاره کرد و ضمن بیان اینکه علت آن اتصال در سیستم سیم کشی برق از ناحیه موتور بوده، افزود: خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب جانی نرسید .

شایان ذکر است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری، ۱۶ افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه های مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند .


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات