ایجاد یک اتاق فکر با حضور فرهیختگان و صاحب نظران، شهردار اراک را در رس...

ایجاد یک اتاق فکر با حضور فرهیختگان و صاحب نظران، شهردار اراک را در رس...

مهندس مهدی مقدسی نماینده مردم اراک خنداب کمیجان در مجلس شورای اسلامی، ضمن اشاره به انگیزه شهردار کلانشهر اراک در ایجاد تحول در شهر اظهار داشت: با توجه به این که شهردار کلانشهر اراک اصالتا اراکی بوده و مورد تایید وزارت کشور است عزم راسخ در ایجاد تغییرات مثبت در شهر دارد، لذا مشارکت جدی سایر مسوولین و تمام طیف های سیاسی و شهروندان برای ایجاد تغییر و دگرگونی در شهر اراک نیاز است تا در کنار ایشان گام به گام جهت اتمام طرح های اولویت دار و تعهدات سابق شهرداری حرکت نماید.
مقدسی ظرفیت سمن ها و خانه های مردم نهاد و به طور کلی شهروندان را بسیار بالا و موثر عنوان نمود و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین اعضای شورای شهر و مجموعه شهرداری در کنار سایر ارگان ها می توانند مسیرهای موقیت را بگشایند و مردم نیز با نظارت خود مسولان را یاری کنند.
نماینده مردم اراک خنداب کمیجان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان ساخت: از شورای اسلامی شهر اراک درخواست می شود با تفویض اختیار بیشتر به مهندس شفیعی شهردار اراک برای اجرای اهداف خود در حوزه مدیریت شهری، نهایت همکاری را بعمل آورند.
مهندس مقدسی تاکید نمود: مسائل شهر اراک تنها به همت مجموعه شهرداری و شورای شهر رفع نمی شود بلکه تمامی مسوولین و ارگان ها در کنار شهروندان اراکی با بلند نظری می بایست هم گام و هم دل شوند تا تحولی را در شهر نظاره کنیم.
وی با اشاره به تامین نیاز مالی جهت اجرای برنامه های مدیریت شهری عنوان نمود: مجموعه شهرداری اراک برای ارائه خدمات به شهروندان نیاز به یک تغییر نگرش در پرداختن به موضوعات شهری دارد.
مهندس مقدسی حفظ انسجام، هم افزایی و مشارکت شهروندان را عامل مهمی در عملیاتی شدن برنامه های شهری بیان کرد و ادامه داد: اعتبارات ملی و استانی به اضافه مدل های جدید مالی مسیر عملیاتی شدن پروژه ها را هموار می سازد.
وی افزود: جذب سرمایه گذاران اراکی مقیم تهران یا خارج ازکشور و هرآن کسی که قلبش برای شهر اراک می تپد همچنین ایجاد یک اتاق فکر با حضور فرهیختگان و صاحب نظران، شهردار اراک را در رسیدن به اهداف خود یاری خواهد کرد تا در آینده نزدیک شاهد شهری آباد و زیبا باشیم.
:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات