پوشش ۲۲ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در ۴۸ ساعت گذشته /آتش نشانی رشت

پوشش ۲۲ مورد حریق و حادثه توسط آتش نشانان شهر باران در ۴۸ ساعت گذشته /آتش نشانی رشت


۱۲۵ رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- در ۴۸ ساعت گذشته اقدامات لازم جهت امداد رسانی در حوادث و اطفای آتش در ۲۲ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات مستقر در ۱۴ ایستگاه آتش نشانی رشت صورت گرفت .

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت در این باره گفت: مرکز ستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در ۴۸ ساعت گذشته پاسخگوی ۵۴۸ تماس تلفنی شهروندان بوده است .

وی در ادامه افزود: از مجموع ۲۲ مورد عملیات آتش نشانان ۲ مورد حریق تجاری ، ۲ مورد بازدید ایمنی از حریق خودرو و منزل مسکونی، ۲ مورد قفل درب و محبوس شدن افراد درمنزل مسکونی و آسانسور ، ۲ مورد رها سازی حلقه انگشتری از انگشت دست شهروندان ، ۷ مورد خدمات ایمنی ، ۲ مورد رها سازی حیوانات محبوس شده و ۴ مورد دیگر شامل: حریق خودرو، استقرار خودرویی، مشاهده دود از مغازه،حریق انباری منزل مسکونی از دیگر عملیات آتش نشانان بوده است. وی به یک مورد سقوط مرد (۵۸) به داخل کانال آب اشاره داشت و افزود: این شخص که بعللی در کانال آب واقع در جاده جیرده- فلکده سقوط کرده و غرق شده بود توسط تیم آتش نشانان و غواصان سازمان آتش نشانی به بیرون از کانال آب انتقال یافت .

وی در ادامه به حریق انباری منزل مسکونی که در ساعت ۰۰:۱۱ بامداد امروز دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸ در خیابان شهدا، خیابان برادران شهید مولایی رخ داده بود اشاره کرد و افزود: ۱۵ آتش نشان بهمراه ۵ دستگاه خودروی اطفایی سریعا خود را به محل حادثه رساندند و نسبت به مهار و اطفای آتش اقدام نمودند . خوشبختانه در این حادثه به کسی آسیب جانی نرسید .

شایان ذکر است: سازمان آتش نشانی رشت هم اینک با ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در حال خدمت رسانی به شهروندان است که با توجه به آماده باش تمامی آتش نشانان حاضر در شیفت کاری، ۱۶ افسر ارشد بطور شبانه روز در خدمت سازمان و شهروندان هستند که می بایست در تمامی رخداد های اعلام شده در محدوده ایستگاه های مربوطه سریعا به محل حوادث اعزام شوند


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات