نگهداری و تعمیرتاسیسات آبرسانی فروردین ماه ۲ میلیارد ریال هزینه داشت

نگهداری و تعمیرتاسیسات آبرسانی فروردین ماه ۲ میلیارد ریال هزینه داشت

[if gte mso ۹]> Normal ۰ false false false EN-US X-NONE AR-SA مدیر امور آب و فاضلاب روستایی آق قلا هزینه نگهداری و تعمیر تاسیسات آبرسانی روستاهای این شهرستان را در فروردین سال جاری حدود ۲ میلیارد ریال ارزیابی کرد و گفت: بخش عمده ای از این هزینه ها برای حادثه سیل استان بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان بهزاد صادقی، افزود: در فروردین ماه ۳۵۰ متر خط انتقال و ۵۰ متر شبکه توزیع تعویض شده است.

وی به رفع شکستگی ۱۲ مورد خط انتقال و ۱۵ مورد شبکه توزیع و انشعابات در این مدت اشاره کرد و گفت: در مدت مشابه جوشکاری یک مورد مخزن هوایی هم انجام شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان آق قلا ادامه داد: در ماه گذشته ۳ دستگاه پمپ شناور و ۳ دستگاه کنترل دور(اینورتر) تعویض شده است.

وی اضافه کرد: ۲ دستگاه پمپ سطحی، ۳ دستگاه فلوتر، ۲ عدد شیرآلات، ۷ دستگاه تابلو برق در این مدت تعمیر و تعویض شده است.

صادقی ضمن تاکید به ارائه آب شرب پایدار، سالم و بهداشتی به روستائیان، افزود: در بخش کنترل و کیفیت آب ۴۶۹۱ مورد آزمون کلرسنجی بر آب شرب انجام شده است.

وی شستشو و لایروبی مخزن زمینی و هوایی روستاهای این شهرستان را ۶ مورد اعلام کرد و گفت: در یک ماه گذشته ۵ مورد شستشو و لایروبی شبکه داخلی و ۵ مورد سوپرکلریناسیون چاه و مخزن با هدف ارائه آب سالم و بهداشتی به روستائیان انجام شده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی آق قلا در خاتمه با بیان این نکته که ۸۸ روستا

تحت پوشش این دستگاه قرار دارد، افزود: ۲۵ هزار خانوار با بیش از ۹۸ هزار نفر جمعیت روستائیان این شهرستان از نعمت آب سالم و بهداشتی بهره مند هستند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان یک شرکت می باشد

   نظرات