بازنگری محدوده ترافیک شیراز در شورای شهر

بازنگری محدوده ترافیک شیراز در شورای شهر

سخنگوی شورا و رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل وترافیک شورای شهر شیراز اعلام کرد که این کمیسیون بررسی اجرای طرح تردد مکانی زمانی ناوگان باربری و بررسی و بازنگری محدوده طرح ترافیک شیراز را در دستور کار دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، نواب قائدی گفت: با توجه به تکلیف بودجه سال ۹۸ مبنی بر اجرای محدوده قرمز طرح تردد مکانی زمانی ناوگان باری، سازمان حمل و نقل بار مکلف شد برنامه زمان بندی عملیاتی خود را برای فرآیند اجرایی طرح مذکور به کمیسیون ارائه کند و طی هماهنگی با ارگان‌های مختلف از جمله پلیس راهور، برای اجرایی کردن طرح اقدامات لازم را انجام دهد .
سخنگوی شورای شهر شیراز افزود: برای تسریع در روند اجرای این طرح، مقرر شد سازمان حمل و نقل بار هر دو ماه یکبار گزارش پیشرفت کار را به این کمیسیون ارائه دهد تا در صورت وجود موانع احتمالی، کمیسیون بتواند با هماهنگی پلیس راهور و شورای ترافیک استان، نسبت به رفع این موانع اقدامات لازم را انجام دهد .
عضو هیئت رئیسه شورای شهر شیراز جابجایی بار و سامانه حمل و نقل درون شهری را حائز اهمیت دانست و خاطر نشان کرد: اجرای طرح تردد زمانی مکانی ناوگان باری ، تاثیرات خوبی بر شبکه حمل و نقل، کیفیت تردد شبکه معابر و ایمنی آن دارد .
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک در ادامه سخنان خود به بررسی اجرای محدوده طرح ترافیکی شهرشیراز در این کمیسیون اشاره و بیان کرد:  باتوجه به اینکه بهنگام سازی مطالعات جامع حمل و نقل شهر شیراز در حال انجام است، باید ضمن ارزیابی مجدد طرح ترافیک، یک بازنگری کلی در این خصوص انجام شود .
قائدی ادامه داد: تعیین میزان تاثیر توسعه حمل و نقل عمومی و پاک و سیاستهای تشویقی و همچنین تاثیر اجرای طرحهای محدودیتی در کاهش سهم خودروهای شخصی در سفرهای درون شهری و مدیریت ترافیک شهری، از جمله مواردی است که مقرر شد معاونت حمل و نقل و مشاور طرح بهنگام سازی مطالعات جامع حمل و نقل شیراز، مورد بررسی قرار دهند و برای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت و همچنین در راستای دستیابی به اهداف کمی برنامه، راهکارهای متناسب ارائه دهند .
سخنگوی شورای شیراز افزود: در صورت عدم اجرای طرح‌های محدودیتی ترافیک، راهکارها و سیاست ‌ های تشویقی لازم برای مدیریت ترافیک و توسعه حمل و نقل همگانی به خصوص در هسته مرکزی و نقاط ترافیک زا شهر در نظر گرفته خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات