استفاده از پساب تصفیه شده به جای منابع آب زیرزمینی در پردیس

مدیر امور آب تهران بزرگ از جایگزینی پساب به جای منابع آب زیرزمینی در پردیس این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با بیان این مطلب اظهار کرد: نشست مشترک با شهردار پردیس، مسئول حقوقی و فضای سبز، بهمراه کارشناسان حقوقی و فنی امور  آب تهران در محل  دفتر این امور پیرامون هماهنگی و ایجاد توافق فی ما بین شهرداری پردیس و امور آب تهران بزرگ در خصوص مسائل مرتبط با منابع آبی و مصارف آن توسط شهرداری پردیس و همچنین لایروبی و ساماندهی رودخانه و مسیل‌های موجود در شهر توسط شهرداری با نظارت امور آب تهران برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در این نشست درخصوص موارد فی مابین شهرداری پردیس و امور آب تهران بزرگ تفاهم نامه لازم پس از انجام کارشناسی‌های لازم منعقد خواهد شد، گفت: طی صورتجلسه تنظیمی فی مابین شهرداری پردیس و امور آب تهران، کلیه چاه های مجاز و پروانه دار به روز رسانی و مجهز به کنتور هوشمند جهت مدیریت مصرف و به مرور زمان با احداث شبکه و انتقال پساب تصفیه خانه به محل مصرف، چاه های پروانه دار به نفع سفره آب زیرزمینی مسلوب المنفعه شوند.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: همچنین در این نشست مصوب گردید مطالعات انجام شده خط انتقال پساب توسط شهرداری به امور آب تهران جهت بررسی‌های فنی ارسال گردد. همچنین در خصوص طرح ساماندهی رودخانه در شهر پردیس طی تفاهم نامه مشترک مراتب با همکاری شرکت مشاور منتخب و با نظرات امور آب تهران بزرگ اقدام خواهد شد.

نیکنام در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از مسائل و مشکلات مرتبط با شهرستان بلحاظ مدیریت منابع و مصارف با تعاملاتی فی ما بین با مقامات مسئول منطقه و شهرستان، بدون کمترین تنش و با یک همکاری مشترک در چارچوب ضوابط و مقررات جاری قابل حل است بنابراین باید طبق برنامه‌های عملیاتی پیش رو در سال جاری به این مهم به صورت ویژه پرداخته شود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات