تبریز تنها کلانشهر کشور است که موفق شد برای مترو اوراق مشارکت دریافت کند

تبریز تنها کلانشهر کشور است که موفق شد برای مترو اوراق مشارکت دریافت کند

به گزارش شهریار ، ایرج شهین‌باهر در صد و بیستمین جلسه فوق‌العاده شورای شهر تبریز که عصر سه‌شنبه برگزار شد، اعلام کرد: بسیاری از کلان شهرها به‌خاطر بدحسابی، یا نتوانسته‌اند اوراق مشارکت دریافت کنند، یا هیچ بانکی خریدار اوراق‌ آنان نشده است .

به گفته شهین‌باهر، این درحالی است که شهرداری تبریز به‌خاطر خوش‌ حسابی، مشمول یک درصد معافیت سود اوراق مشارکت نزد بانک شهر شده است .

وی در پاسخ به اظهارات برخی از اعضای شورا برای عملیاتی کردن وعده‌ تکمیل خط یک قطار شهری تا پایان سال ۹۸ تاکید کرد: قول‌هایی که ما می‌دهیم ثابت هستند و با اعتباری که پیش‌بینی کرده‌ایم خط یک قطار شهری تبریز تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری کامل می‌رسد .

شهردار تبریز تصریح کرد: آنچه ثابت نمی‌ماند نرخ ارز و قیمت بسیاری از کالاهاست که باعث می‌شود نتوانیم به برخی از اهداف و برنامه‌ریزی‌هایمان برسیم .

مصطفی مولوی، مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز نیز در صحن علنی شورای شهر تبریز با تقدیر از همکاری‌های شهرداری تبریز برای پیشبرد پروژه قطار شهری تبریز در سال ۹۷ اظهار کرد: با توجه ویژه شورای شهر و شهرداری تبریز می‌توانیم امسال زحماتی که سال‌های گذشته کشیده‌شده را جبران کنیم و خط یک قطار شهری را به طور کامل به بهره‌برداری برسانیم .

وی با بیان اینکه مراحل قانونی اوراق مشارکت ۶۵۰ میلیارد تومانی برای خط یک مترو تبریز طی شده است، گفت: خوشبختانه هماهنگی‌های قبلی که انجام داده بودیم، در زمان تعیین شده توانستیم اوراق را به فروش برسانیم و اگر نمی‌توانستیم، همچون برخی از کلانشهرها، مجوزمان از سوی بانک مرکزی لغو می‌شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات