تسریع در روند احداث تصفیه خانه ششم تهران با جذب منابع مالی

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: با توجه به رویکرد جدید و تدابیر اتخاذ شده، با جذب منابع مالی، روند اجرای طرح تسریع می یابد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" در بازدید مشترک مدیران شرکت آب منطقه ای تهران و آب و فاضلاب استان تهران از تصفیه خانه ششم تهران اظهار داشت: با اجرایی شدن مصوبه معاون محترم وزیر نیرو در امور آب و آبفا در خصوص تامین منابع مالی پروژه، بخش عمده ای از مشکلات مربوط به تامین نقدینگی پروژه مرتفع گردید و با تمهیدات صورت گرفته در رابطه با نحوه ادامه کار پیمانکاران و استمرار تامین اعتبار تعهد شده توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران و شرکت آب منطقه ای تهران، فاز اول تصفیه خانه به ظرفیت ۷.۵ متر مکعب در ثانیه طبق جدول زمانبندی طرح وارد مدار شده و به مرحله بهره برداری خواهد رسید و این موضوع باید مورد توجه عوامل طرح و پیمانکار قرار گیرد.

همچنین "عادل ساعدی" نماینده مجری طرح تصفیه خانه ششم تهران گفت: با توجه به جلسات متعدد برگزار شده، رویکرد جدیدی از ابتدای دی سال گذشته در روند اجرای طرح تصفیه خانه ششم تهران اتخاذ شد و در بخش ساختمانی مقدمات نصب کلیه تجهیزات از جمله سیستم کلر زنی و اسکرابر فراهم شده و اکنون با تامین مالی صورت گرفته سایر تجهیزات در شرف خریداری و نصب می باشند.

نماینده مجری طرح تصفیه خانه ششم تهران طرح معماری این تصفیه خانه را یکی بخش های پر اهمیت آن دانست و گفت: با توجه به اینکه تصفیه خانه ششم تهران یکی از بزرگترین تصفیه خانه های کشور و نماد ملی محسوب می شود، طرح معماری این تصفیه خانه مبتنی بر  معماری ایرانی-اسلامی و برگرفته از باغ ملی ایران تصویب و اجرای این طرح نیز کلید خورده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی در دو فیلتر شرقی و غربی به موازات یکدیگر جلو می رود، گفت: در مجموع با اقدامات صورت گرفته، در بخش ساختمانی ۹۵ درصد پیشرفت حاصل شده است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

ساعدی از اتخاذ رویکرد جدیدی برای تامین تجهیزات این طرح بزرگ خبر داد و گفت: پیمانکار طرح به صورت جدی و با سرعت پیگیر خرید و تامین تجهیزات مورد نیاز برای فاز اول تصفیه خانه است به طوری که لیست تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی تصفیه خانه نهایی شده و در دستور کار پیمانکار است.

وی با اشاره به اینکه جهت تسریع در اجرای طرح تامین مالی ادامه پروژه از سوی شرکت آب منطقه ای تهران و شرکت آب و فاضلاب به عنوان دستگاه بهره بردار انجام می شود،گفت: با توجه به تزریق منابع مالی طی چهارماه گذشته، روند اجرای طرح شتاب گرفته و در تلاش هستیم که تصفیه خانه طبق برنامه زمانبندی جدید تکمیل و در نهایت وارد مدار بهره برداری شود.

در ادامه "محمدرضا بختیاری" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از همکاری این شرکت جهت تکمیل فاز اول تصفیه خانه ششم تهران خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت زیاد این طرح برای تامین آب کلانشهر تهران، علاوه بر اعتبارات شرکت آب و فاضلاب استان تهران به دنبال جذب منابع مالی از روش های مختلف هستیم تا هرچه سریعتر این طرح به نتیجه برسد.

وی افزود: تصفیه خانه ششم چشم و چراغ تصفیه های کشور است بنابراین به عنوان یک طرح ملی و ایرانی میتوان به عموم معرفی کرد.

بختیاری ضمن تقدیر از کیفیت اجرای تصفیه خانه ششم تهران گفت: اگرچه در روند اجرای این طرح تاخیراتی به وجود آمده اما بتن و سازه این طرح از کیفیت بالایی برخوردار است و امیدواریم که پیمانکار هرچه سریعتر نسبت به تکمیل این طرح اقدام کند.

در پایان نیز مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران همراه با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از مراحل مختلف اجرای تصفیه خانه ششم بازدید و از نزدیک در جریان روند اجرای طرح قرار گرفت.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات