جشن شکرگزاری احیای دریاچه ارومیه برگزار می شود

جشن شکرگزاری احیای دریاچه ارومیه برگزار می شود

شهردار ارومیه گفت: در ایام ماه مبارک رمضان، جشن شکرگزاری احیای دریاچه ارومیه برگزار می شود .

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ محمد حضرت پور با حضور در برنامه زنده رادیویی شهریمیز با تبریک مناسبت های این روزهای اردیبهشت ماه یعنی روز شوراها، روز کارگر و روز معلم، عنوان کرد: این مناسبت ها فرصتی است تا از تلاشگران این عرصه تجلیل وقدردانی کرد.

وی با اشاره به ۹ اردیبشهت ماه روز شوراها،  بیان کرد: اگر امروز شاهد توسعه و عمران و آبادانی در شهر هستیم در سایه تلاش های شوراهای اسلامی شهرها است اما اگر مدیریت تام شهر یعنی مدیریت واحد شهری در اختیار شوراها بود بیش از این شاهد عمران شهری بودیم .

شهردار ارومیه با اشاره به مدیریت واحد شهری، عنوان کرد: در طول چند سال گذشته اراده ای برای تشکیل مدیریت واحد شهری نبود اما اگر به این مهم هم دولت و هم مجلس شورای اسلامی نگاه یژه می کرد شاهد توسعه روز افزون شهر ها و رفاه بیشتر شهروندان بودیم .

وی با تبریک روز کارگر، بیان کرد:  باید از مقام کارگرانی که برای رفاه و آسایش شهروندان  کار می کنند تجلیل کرد  و دست تلاشگر آنها را بوسید.

شهردار ارومیه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و با اشاره به اجرای برنامه های فرهنگی در این ایام،  اظهار کرد: همزمان با برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی در این ایام، جشن شکرگزاری احیای دریاچه ارومیه با همکاری سازمان های مردم نهاد برگزار می شود .

وی ادامه داد:  زمانی خشکی دریاچه ارومیه به وفور انعکاس می یافت که این منجر به عدم جذب گردشکر شده بود و اکنون شاهد پرآبی این دریاچه نیلگون هستیم  که باید با نگاه ویژه احیای ان را انعکاس داد چرا که پرآبی آن باعث جذب گردشگر به ویژه در ایام تابستان می شود .

شهردار ارومیه با اشاره به دهکده ساحلی چی چست عنوان کرد:  با احیای دریاچه ارومیه، دهکده ساحلی چی چست  بستر بسیار مناسبتی برای جذب گردشگر است و شهرداری ارومیه با آماده سازی این دهکده با احداث دنیای بازی و فضای سازی جذب گردشگر را تحقق  می دهد و مسیر منتهی به این دهکده چون ایجاد روشنایی و تعریض آن نیز با تهید نقشه های فنی وارد فاز عملیاتی می شود.

شهردار ارومیه با اشاره به جریان آب های سطحی به صورت چشمه در برخی سکونتگاه های در دامنه بالا دست شهر  بیان کرد:  در این مکان ها چون منطقه جاده انهر امکان ساخت و ساز نبود اما الان ساخت سازه هایی صورت گرفته و آب های سطحی در این مناطق گسترش یاقته است که برای رفع این مشکل جلسه ای با مدیریت بحران برگزار شد تا  با اتخاذ راهکارهایی نسبت به رفع مشکل اقدام شود.

وی گفت: هفتمین  جشنواره گلها به مناسبت روز شوراها و کارگر ۱۲ اردیبهشت ماه به مدت سه روز در پارک گوللر باغی برگزار می شود و از همین تریبون از شهروندان جهت حضور در این جشنواره دعوت می نمائیم .

شهردار ارومیه عنوان کرد: هفتین جشنواره گلها در تحقق افق ۱۴۰۴ شهر یعنی شهر سالم و پاک و در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی برگزار می شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات