نجات جان ۹۲۸ نفر توسط آتش‌نشانان طی سال گذشته

نجات جان ۹۲۸ نفر توسط آتش‌نشانان طی سال گذشته

اجرای بیش از ۴ هزار عملیات توسط آتش نشانان

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری  کرمان، از اجرای بیش از چهار هزار عملیات  و نجات جان ۹۲۸ نفر از شهروندان در سال ۱۳۹۷ توسط آتش نشانان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، علی عسکری از انجام هزار و ۶۷۰ مورد عملیات اطفاء حریق و دو هزار و ۳۶۱ مورد عملیات امداد و نجات به دلیل بی احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر کرمان در سال گذشته خبر داد.

وی گفت: در سال ۱۳۹۷ در مجموع هزار و ۶۷۰ مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده است که از این تعداد ۷۰۰ مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، ۲۱۹ مورد مربوط به وسایل نقلیه، ۳۸۷ مورد مربوط به منازل مسکونی، ۱۵۱ مورد مربوط به مراکز تجاری، ۳۹ مورد مربوط به مراکز دولتی، ۱۵ مورد مربوط به مراکز صنعتی و ۱۵۹ مورد مربوط به جنگل و درختان بوده است.

عسکری همچنین به انجام دو هزار و ۳۶۱ مورد عملیات امداد و نجات در مدت یاد شده اشاره کرد و افزود: از این تعداد ۵۰۶ مورد زنده گیری حیوانات خطرناک و آزار دهنده، ۷۸۱ مورد زنده گیری مارهای سمی و غیر سمی، ۳۶۲ مورد چیدن حلقه و قفل، ۲۱۷ مورد امداد اسانسور، ۲۰۲ مورد امداد تصادفات خودرویی، ۳۶ مورد سقوط از کوه و ارتفاع ، ۸ مورد نجات سقوط در چاه و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان اظهار داشت: در مجموع این عملیات ها ۹۲۸ نفر از شهروندان توسط آتش نشانان  نجات یافتند.

وی خاطرنشان کرد : در سال گذشته  تعداد  بیست و هفت هزار و ۲۰ نفر از شهروندان و دانش‌آموزان، آموزش های پیشگیری و آتش نشانی را توسط کارشناسان این سازمان فرا گرفتند و همچنین ۷۰۹ مورد مشاوره ایمنی بنا به درخواست شهروندان در مدت یاد شده، ارائه شده است.

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید fire۱.jpg
JoomlaWorks "Simple Image Gallery Pro" Plugin (v۳.۱.۰) ends here

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات