بهره‌برداری از نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در آباده استان فارس

بهره‌برداری از نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در آباده استان فارس


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی استان فارس در منطقه صغاد در شهرستان آباده که توسط شرکت تامین انرژی برق ایرانیان و با حجم سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد ریال احداث شده است، افتتاح شد .
نیروگاه مذکور با استفاده از فناوری بومی و بهره‌گیری از توانمندی طراحان ایرانی توانایی تزریق ۱۰ مگاوات برق به شبکه سراسری برق کشور را دارد و هر ساله مانع از انتشار ۱۳ هزار و ۷۱۱ تن دی اکسیدکربن در محیط زیست‌ می‌شود.
همچنین این پروژه سالانه از تبخیر ۴ هزار و ۳۷۱ مترمکعب آّب که در تولید برق فسیلی استفاده می‌شود، جلوگیری می‌کند و با صرفه‌جویی ۵,۶۴ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در سال به صرفه‌جویی ذخایر سوخت‌های فسیلی کمک خواهد کرد .
این گزارش می افزاید: استان فارس با پتانسیل انرژی تابشی بالا بعنوان یکی از مستعدترین استان‌های کشور برای احداث نیروگاه‌های خورشیدی است. در حال حاضر ظرفیت نیروگاه‌های تجدیدپذیرِ نصب شده در این استان بیش از ۵۰ مگاوات می‌باشد که حدود ۳۴ مگاوات از آن متعلق به نیروگاه‌های خورشیدی است .
در حال حاضر شرکت تامین انرژی برق ایرانیان (تابان) تجربه احداث ۴ نیروگاه ۱۰ مگاواتی را دارد که ۲ نیروگاه در استان فارس به مرحله بهره‌برداری رسیده و ۲ نیروگاه در استان کرمان در دست ساخت می‌باشد و به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات