توسط امور آب و فاضلاب شهرستان اراک پایش شبکه جمع آوری فاضلاب و جلو گیری از ورود آبهای سطحی به شبکه

توسط امور آب و فاضلاب شهرستان اراک پایش شبکه جمع آوری فاضلاب و جلو گیری از ورود آبهای سطحی به شبکه


۸۰۰x۶۰۰

با توجه به اینکه شبکه های جمع آوری فاضلاب فقط برای جمع آوری و انتقال فاضلاب های ناشی از مصرف آب طراحی شده اند ورود آب های سطحی به ویژه هنگام بارندگی های شدید و با حجم گسترده مشکلاتی همچون پس زدگی فاضلاب به منازل مردم و همچنین اختلال در عملکرد تصفیه خانه فاضلاب را به وجود می آورد..

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی سعید سرآبادانی مدیر امور آب وفاضلاب شهرستان اراک اظهار داشت : با پایش دقیق شبکه فاضلاب شهر در راستای جلوگیری از ورود آبهای سطحی به شبکه جمع آوری فاضلاب و به حداقل رساندن خسارات ناشی از آن توسط اداره بهره برداری فاضلاب منطقه یک آبفا اراک ، یکی از این نقاط ورود آب های سطحی به شبکه فاضلاب در کوی نگین شهر اراک شناسایی شد.

وی در ادامه تصریح کرد : آبهای سطحی که از داخل شهر به سمت انتهای خیابان هپکو و پل شهید بختیاری هدایت می شوند به دلیل نداشتن مسیر مناسبی برای انتقال به بیرون از شهر متاسفانه به شبکه فاضلاب شهری هدایت می شدند که موجب وارد آوردن خسارتهای زیادی به شبکه جوع آوری و تصفیه خانه فاضلاب شهر شده است.

سرآبادانی در پایان عنوان کرد: دبی ورودی آبهای سطحی به شبکه جمع آوری فاضلاب در این محل حدود ۱۵۰۰ متر مکعب در ساعت بوده است .

نویسنده:زهراطراوتی فکور

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی

    منبع خبر

    شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی

    شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی یک شرکت در شهر اراک می باشد

      نظرات