هوشمندسازی سامانه‌های...

هوشمندسازی سامانه‌های...

نشست هوشمندسازی سامانه‌های شهرداری به ویژه خدمات شهرسازی در راستای ارتقاء استانداردهای زندگی شهروندان با مدیران و کارشناسان سازمان نظام مهندسی یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوا شهرداری یزد، مسعود تاج آبی رئیس سازمان در نشستی که با هدف هوشمند سازی سامانه های شهرداری یزد در راستای ارتقاء استاندارهای زندگی شهروندان و با مدیران و کارشناسان سازمان نظام مهندسی یزد داشت، گفت: ما هیچ راهی جز هوشمندسازی سامانه‌های شهرداری به ویژه خدمات شهرسازی به‌ صورت شهروند محور و سلف‌ سرویس نداریم، از این رو در مسیر تحقق شهر هوشمند و سیاستگذاری های کمیسیون شهر هوشمند شهرداری یزد و سازمان فاوا اقدام به ارائه ساز و کارهای هوشمند سازی خدمات شهرسازی به ویژه صدور پروانه ساختمانی و استعلام ها از شهرداری نموده است.

وی افزود: مورد انتظار است در آینده نزدیک شهروندان بتوانند خدمات مربوط شهرداری از خارج از شهرداری و در محل کار و یا منزل انجام دهند، بر این اساس شهروند می تواند شخصاً و بدون مراجعه به ساختمان شهرداری یا دفاتر خدمات الکترونیکی و صرفاً از طریق وب سایت خدمات شهرسازی شهرداری یزد به نشانی اینترنتی esup.yazd.ir/ugp تمامی خدمات حوزه شهرسازی و معماری مانند صدور پروانه، استعلام‌ها و دیگر گواهی‌های مرتبط به آن را دریافت کنند.

رئیس سازمان فاوا شهرداری یزد خاطر نشان کرد: ممکن است برخی از شهروندان دانش و مهارت لازم در این خصوص را نداشته باشند، از این رو آن دسته از شهروندان می‌توانند از دفاتری مانند دفاتر الکترونیک، شرکت‌های کارگزاری و یا افراد متخصص استفاده کنند.

تاج آبی تصریح کرد: شهرداری یزد اولین شهرداری است که می تواند این مهم را با همکاری دستگاه های خارج شهرداری به ویژه نظام مهندسی انجام دهد که در این مسیر نقش سازمان فاوا برای پیاده سازی این طرح و تامین زیر ساخت های لازم بسیار مهم است.

وی افزود: توسعه اقتصاد پایدار شهری، ارتقاء کیفیت خدمات و ارتقاء استانداردهای زندگی شهروندان و آماده کردن شهروندان برای زندگی در جامعه اطلاعاتی از اهداف شهر هوشمند محسوب می شود.

در ادامه این نشست مقرر شد جهت تحلیل طرح و تدوین فرایندها و جلسات فنی برای همکاری های بین بخشی و هماهنگی با ذینفعان با حوزه های سیاست گذاری، جلسات فنی با حضور اعضای این کمیته ادامه پیدا کند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات