ثمره جشنواره ملی عکس دارالسلطنه، تولید تصاویر ماندگار و خلاقانه از قزوین است

ثمره جشنواره ملی عکس دارالسلطنه، تولید تصاویر ماندگار و خلاقانه از قزوین است

به گزارش روابط عمومی سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین؛ اسفندیاری با اشاره به اهمیت جشنواره های ملی عکس اظهار کرد: در این جشنواره، برگزاری نخستین فتوماراتن عکاسی کشور در شهر قزوین اتفاق خواهد افتاد که علاوه بر ثبت لحظه ها، این تصاویر تاثیرگذاری برای نسل آینده از شهر تاریخی قزوین به یادگار می ماند.

اسفندیاری افزود: آیندگان می توانند از نگاه عکاسان به شهر بنگرند و حتی ممکن است زیبایی هایی را ببنند که از نگاه ما دور مانده است.

مدیرعامل سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری قزوین تصریح کرد: این جشنواره فضایی فراهم می‌آورد تا تعداد زیادی از عکاسان حرفه ای ملی و بین المللی همزمان در شهر قزوین حضور یافته و به عکسبرداری از جاذبه‌های گردشگری شهر قزوین بپردازند.

وی با بیان اینکه هنر عکاسی هنر خوب دیدن است، اذعان کرد: هر عکاس با نگاه ویژه و منحصر به خود، تصویری از شهر قزوین را ثبت می‌کند که ثمره آن تولید تصاویر ماندگار و خلاقانه از شهر است.

اسفندیاری با اشاره به رشد فضاهای مجازی و بستر به اشتراک گذاری رویدادها، بیان کرد: بسیاری از تصاویر ثبت شده توسط عکاسان و شرکت کنندگان این فتوماراتن، در صفحات آنها در فضای مجازی نشر پیدا کرده و فرصت خوبی را برای توجه و آشنایی دنبال‌کنندگان این هنرمندان با شهر تاریخی و فرهنگی قزوین وجود می آورد.

وی اضافه کرد: از آنجا که تصاویر از تاثیرگذارترین عناصر بصری هستند که می توانند حس حضور مخاطب را در مکان عکسبرداری القا کنند، بسیاری از این دنبال کنندگان در ایران و کشورهای دیگر را به بازدید از شهر قزوین ترغیب می کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری این جشنواره به همت سازمان نوسازی بهسازی شهرداری قزوین با توجه به نو و ابتکاری بودن ایده آن، اقدام موثری در جذب گردشگر می باشد و می توانیم توسط رویدادهای این چنینی، شهر زیبای قزوین را به صورت شایسته به گردشگران داخلی و خارجی بشناسانیم.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات