انعقاد نخستین قرارداد مطالعات پدافند غیر عامل شهر اصفهان/بازار شب راه‌اندازی می‌شود

انعقاد نخستین قرارداد مطالعات پدافند غیر عامل شهر اصفهان/بازار شب راه‌اندازی می‌شود

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان گفت: براساس مفهوم پدافند غیرعامل باید قبل از وقوع حادثه‌ای در شهر از بروز آن پیشگیری شود که برای تحقق این امر نخستین قرارداد مطالعات پدافند غیرعامل اصفهان منعقد شده است.

حسین امیری در جلسه هماهنگی ستاد معاونت خدمات شهری که با حضور مدیران ستاد و مسئولان حوزه خدمات شهری در مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان برگزار شد اظهار کرد: فعالیت‌های حوزه خدمات شهری بسیار گسترده است و افرادی که در این حوزه خدمت می‌کنند باید به صورت شبانه روزی فعال باشند.

وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده برای آماده سازی شهر در نوروز ۹۸ و استقبال از مسافران نوروزی تصریح کرد: از یک ماه قبل از نوروز ۹۸ به صورت ۲۴ ساعته برای آماده‌سازی شهر تلاش کردیم و با میزبانی مطلوب از مسافران نوروزی خاطره سفری خوش برای آنان در شهر اصفهان رقم خورد.

وی با بیان اینکه به مناسبت روز جهانی کار و کارگر جشنی در راستای تقدیر از زحمات کارگران حوزه خدمات شهری برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: اقدامات لازم برای برگزاری جشنی به مناسبت روز کار و کارگر در پنج شب متوالی انجام شده است.

نقش کلیدی مادی‌ها در شهر

امیری با اشاره به نقش کلیدی مادی‌ها در شهر اصفهان برای جلوگیری از پیامدهای سیل افزود: با توجه به حوادثی که در برخی استان‌های کشور همچون لرستان، گلستان و خوزستان رخ داد و براساس دستورالعمل و مصوبه‌ هیئت وزیران و شورای مدیریت بحران استان، شهرداری‌ها باید ظرف مدت سه ماه مسیر مادی‌ها را آزاد کنند.

وی با بیان اینکه آزادسازی مسیر مادی‌ها باید در دو ماه آینده انجام شود افزود: مدیران مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان و معاونان خدمات شهری از زمان ابلاغ دستورالعمل فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به لزوم فعالیت مداوم ستاد مدیرت بحران در شهر خاطرنشان کرد: با توجه به حوادثی که در کشور اتفاق افتاد ستاد مدیریت بحران باید برای انجام اقدامات سریع و به موقع در مقابله با حوادث غیرمترقبه فعال باشد به همین منظور چهار کارگروه در این ستاد موظف شدند تا هرماه دستورالعمل‌ها و وظایف محوله را پیگیری و اجرا کنند.

عملکرد پیمانکاران فضای سبز رصد می‌شود

وی با بیان اینکه حفظ و نگهداری فضای سبز شهر در شادابی و نشاط شهر و شهروندان اهمیت ویژه‌ای دارد گفت: مسئولان مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان باید منابع تامین آب و میزان آن را برای حفظ فضای سبز شهر مشخص و به سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری ارائه کنند.

امیری افزود: اطلاع رسانی صحیح در خصوص منابع آبی موجب اتخاذ تصمیمات لازم برای فضای سبز شهر اصفهان می‌شود.

وی با بیان اینکه باید به منظور شادابی و طراوت شهر، ساماندهی فضای سبز، گل‌کاری‌های فصلی و سمپاشی درختان به موقع و در زمان خود انجام شود افزود: نظارت بر نحوه کار پیمانکاران در تمام حوزه‌های امور شهر از جمله فضای سبز، نگهداری، تعمیرات و سایر موارد باید صحیح و اصولی باشد تا در صورت کم‌کاری برخوردهای قانونی لازم بر اساس مفاد قرارداد با پیمانکاران مربوطه انجام شود.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: باید با افرادی که باعث تخریب اموال عمومی در سطح شهر یا ایجاد سد معبر می‌شوند برخورد قانونی لازم انجام شود همچنین ساماندهی و نظارت بر تابلوهای تبلیغات شهری، برخورد با تخلفات ساخت و ساز و برخورد قانونی با دستفروشان و دوره گردها همواره در دستور کار قرار داشته است.

راه اندازی بازار شب

وی راه اندازی بازار شب در اصفهان را راهکاری برای ساماندهی دستفروشان شهر عنوان کرد و افزود: یکی از سیاست‌های شورای شهر برای ساماندهی دستفروشان راه اندازی بازار شب در اصفهان است تا دستفروشان کالاهای خود را در آن محل بفروشند.

امیری گفت: در این راستا سازمان خدمات شهری به مناطق اعلام کرده‌ تا مکان‌ مناسبی را شناسایی و به اطلاع خدمات شهری برسانند تا محلی برای فعالیت دستفروشان و استفاده مردم از خدمات آنان فراهم شود.

ایمن‌سازی بوستان‌های شهر

وی همچنین ایمن‌سازی بوستان‌های شهر را ضروری دانست و اظهار کرد: مسئولان مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان به صورت مستمر سطح ایمنی تاسیسات برق و موتورخانه‌ها، سرویس‌های بهداشتی، روشنایی‌ها، فواره‌ها و اسباب بازی‌های پارک‌های سطح شهر را کنترل می‌کنند تا شهروندان و مسافران با خیالی آسوده از این اماکن خدماتی بهره ببرند.

انعقاد نخستین قرارداد مطالعات پدافند غیرعامل

معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به انعقاد نخستین قرارداد مطالعات پدافند غیرعامل و آغاز به کار پیمانکار آن، عنوان کرد: بر اساس مفهوم پدافند غیرعامل باید قبل از وقوع حادثه‌ای در شهر از بروز آن پیشگیری شود که در این راستا نخستین قرارداد مطالعات پدافند غیرعامل اصفهان منعقد شده است.

وی عنوان کرد: برای پیشگیری از حادثه باید زیرساخت های لازم در راستای تهیه امکانات و امکان ارائه آموزش در همه زمینه‌ها فراهم شود.

امیری با اشاره به لزوم آموزش کارگران در حوزه‌های مختلف خاطرنشان کرد: در این راستا باید برای کارگران حوزه خدمات شهری در زمینه‌های بهداشت، راهکارهای حفظ سلامت جسم و روح و نحوه برخورد مناسب با مردم جلسات آموزشی مختلف برگزار شود تا آنان خدمات مناسبی ارائه دهند.

وی تاکید کرد: در حوزه فضای سبز نیز باید به صورت مداوم نحوه آبیاری، کاشت گل، پیرایش فضای سبز و دیگر موارد مورد نیاز به کارگران این حوزه آموزش داده شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اصفهان

  منبع خبر

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان یک شهرداری در شهر اصفهان می باشد

   نظرات