شورای اسلامی شهر نمونه عالی مشارکت و مردمسالاری دینی است

شورای اسلامی شهر نمونه عالی مشارکت و مردمسالاری دینی است

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری قزوین؛ دکتر صفری گفت: مردم با انتخاب نمایندگان خود در شورای اسلامی شهر می توانند در مدیریت شهری نظارت و مشارکت داشته باشند.

شهردار قزوین با بیان این که شورای اسلامی شهر با گذشت ۲۰ سال به بلوغ فکری رسیده است، گفت: تمام ادوار در بسیاری از شهرها با چالش مواجه شدند اما شورای اول قزوین نمونه کشوری بود و این نشان از انتخاب هوشمندانه مردم شهر قزوین دارد.

این مقام مسئول با تاکید بر این که مجموعه مدیریت شهری به دنبال بهره مندی  از خرد جمعی است، خاطرنشان کرد: استفاده جامع تر و کامل تر از تجربیات، در کار گروه مشورتی شمس تجلی یافت که تمام اعضای ادوار شورا در آن حضور فعال دارند.

وی با تاکید بر این که شاخص های برنامه ۵ ساله و بودجه سال ۹۸ در کارگروه شمس مورد بررسی و تایید قرار گرفت، تصریح کرد: پروژه هایی را در شهرداری انجام می دهیم که خرد جمعی بر آن صحه گذاشته باشد.

دکتر صفری اولویت مجموعه مدیریت شهری را اتمام پروژه های نیمه تمام عنوان کرد و گفت: پل امام رضا (ع) در این دوره به بهره برداری رسید و ساختمان حکم آباد و بادامستان نیز با اقداماتی که صورت گرفته به زودی به سرانجام می رسد.

این مقام مسئول با بیان این که رینگ شهر قزوین یکی از پروژه های مهم شهرداری است، گفت: ترافیک مرکز شهر بسیار زیاد است و برای تسهیل آن باید هم رینگ شهری تکمیل شود و هم ناوگان عمومی در مرکز شهر تقویت شود.

دکتر صفری افزود: در سال گذشته ۵۰ تا ۶۰ دستگاه اتوبوس تازه خریداری و وارد سیستم حمل و نقل شد و امروز ناوگان اتوبوسرانی از بهترین ناوگان ها در کشور است و اتوبوس فرسوده نداریم.

شهردار قزوین با تاکید بر این که مجموعه مدیریت شهری برای فرهنگ سازی حمل و نقل پاک تلاش می کند، گفت: کمربند سبز قزوین، از میدان شورا شروع می شود، به بلوار پیامبر اعظم (ص) می رسد  و  بنا داریم به میدان مینودر متصل شود.

وی ادامه داد: کمربند سبز قزوین ترافیک مرکز شهر را کاهش می دهد و با توجه به وجود پیاده راه و مسیر دوچرخه موجب افزایش سلامت می شود.

دکتر صفری با بیان این که بوستان ملی باراجین از افتخارات شهر قزوین است که از دوره اول شورا آغاز شد، خاطرنشان کرد: بوستان باراجین کارکرد فرا شهری دارد و خوشبختانه با سفر دکتر نوبخت به قزوین  و پیگیری شورای اسلامی شهر قزوین به عنوان بوستان ملی معرفی شد و کد بودجه کشوری دارد.

شهردار قزوین از ایجاد منطقه ۴ و منطقه گردشگری به مجموعه مدیریت شهری خبر داد و گفت: سازمان سرمایه گذاری با ابلاغ وزیر کشور  در قزوین شکل گرفت که امیدواریم گام ارزشمندی در مدیریت شهری باشد.

این مقام مسئول یکی از مشکلات مدیریت شهری را استقراض به بانک شهر و برخی بانک ها مانند بانک مسکن اعلام کرد و خاطرنشان کرد: با تلاش مجموعه مدیریت شهری، بدهی بانک مسکن در اسفند ۹۷ تهاتر شد و در تلاش هستیم بدهی بانک شهر نیز سامان دهی شود.

دکتر صفری اظهار کرد: امیدواریم با استفاده از تجربیات اعضای ادوار شورا و همراهی و همکاری دوره پنجم شورا به درآمد پایدار برسیم و به مشکلات فائق آییم.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات