رییس سازمان آتش نشانی رشت هشدار داد؛ نگهداری بنزین ممنوع

رییس سازمان آتش نشانی رشت هشدار داد؛ نگهداری بنزین ممنوع

۱۲۵رشت- به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، نگهداری بنزین در خانه و محل کار حتی در جایی ایمن بسیار خطرناک است.

بابک رمضانی رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت در گفتگو با تحریریه خبر روابط عمومی این سازمان خطاب به شهروندان ارجمند هشدار داد.

نگهداری بنزین امری نا ایمن و خطرناک....

وی در ابتدا گفت: بنزین مایعی است که به سرعت شعله ور و در گرمای محیط تبدیل به گاز می شود و پس از مخلوط شدن با هوا در تماس با یک جرقه یا شعله انفجار مهیبی را ایجاد خواهد کرد.

رمضانی ضمن تاکید به شهروندان مبنی بر عدم نگهداری بنزین و ذخیره آن حتی به مقدار کم بخصوص در خانه، افزود: بارها حمل و نگهداری بنزین در بطری های پلاستیکی مشاهده می شود که با توجه به بی احتیاطی های صورت گرفته شاهد آتش سوزی های مهیب و یا سوختگی و  جراحات حتی تلفات انسانی هستیم.

رییس سازمان آتش نشانی رشت در پایان با اشاره به سیاست اصلی سازمان آتش نشانی مبنی بر هشدار ایمنی جهت پیشگیری از بروز حوادث و آتش سوزی ها، ادامه داد: خطرات و ریسک بالای نگهداری و ذخیره بنزین بسیار جدی است، چرا که تجربه نشان داده حتی مصارف نسبتا ناچیز بنزین در خانه، کارگاه و تعمیرگاه ها به عنوان حلال و یا پاک کننده جهت پاک کنندگی و  رفع آلودگی موجبات بروز آتش سوزی و انفجارات را فراهم کرده که با توجه به مایع بودن این ماده مشتعله  گسترش سریع آن دور از ذهن نخواهد بود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات