دکتر روحانی :امیدواریم سد جامیشان و شبکه آبیاری و زهکشی آن...

دکتر روحانی :امیدواریم سد جامیشان و شبکه آبیاری و زهکشی آن...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمانشاه در مراسم افتتاح سد و شبکه جامیشان در شهرستان سنقر و کلیایی که با حضور نماینده مردم شریف شهرستان سنقر در مجلس شورای اسلامی, فرماندار شهرستان و جمعی از مدیران و مسئولین محلی و همکاران وزارت نیرو برگزار شد این سد با پیام ویدیو کنفرانس دکتر حسن روحانی رئیس جمهور افتتاح گردید.

در این مراسم که با سخنان بهرام درویشی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آغاز گردید وی ضمن ادای احترام با آرزوی توفیق و سلامتی برای مقام معظم رهبری و همه خدمتگزاران نظام و تقدیر از حضور ارزشمند دکتر روحانی و مقام عالی وزارت نیرو در استان کرمانشاه, به تشریح موقعیت سد و اهمیت آن پرداخت. درویشی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی سد در سال ۱۳۸۸ اجرای عملیات شبکه آبیاری و زهکشی در سال ۱۳۹۱ , اعتبارات هزینه شده را بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان ذکر کرد.  وی با اشاره به اینکه در حین بهره برداری زمینه اشتغال برای هزار نفر فراهم می گردد مهمترین اهداف این سد را علاوه بر ایجاد اشتغال, کنترل و مهار سیلاب و ذخیره آب مورد نیاز برای مصارف تعیین شده دانست. درویشی با اشاره به سامانه انتقال آب به طول ۳۶ کیلومتر, ویژگی مهم این سد را موقعیت توپوگرافی آن دانست که به جز بخش کمی از شبکه, آبیاری پایین‌دست مابقی شبکه به مساحت ۳ هزار و ۵۶۰ هکتار به صورت ثقلی آبیاری خواهد شد. درویشی با اشاره به نزدیکی مخزن این سد به شهرهای کرمانشاه, سنقر و صحنه از ظرفیت بسیار بالای این سد در حوزه گردشگری نام برد و آن را فرصت مناسبی برای توسعه اشتغال دانست. وی تولید هزار تن ماهی سردآبی در طول سال و تولید ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلو وات برق را از مزایای دیگر این طرح برشمرد. مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه ضمن تشکر از مقام محترم ریاست جمهوری و همه مسئولین وزارت نیرو و بخش آب کشور, تقدیر ویژه خود را از استاندار کرمانشاه برای جدیت در پیگیری و توجه ویژه به آب استان اعلام داشت .

در ادامه دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری با ارتباط ویدیو کنفرانس در شورای اداری استان از زحمات درویشی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه و تلاش های بسیار زیادی که برای آماده شدن سد جامیشان انجام شده تشکر کرد و اظهار امیدواری نمود که مردم از این طرح بهره برداری کنند و مایه خیر و برکت برای همه مردم این منطقه و مردم عزیز ایران باشد. رئیس جمهوری با نام خداوند بزرگ و با توسل به روح بزرگ پیامبر عظیم الشان اسلام فرمان افتتاح سد و شبکه آبیاری و زهکشی جامیشان را اعلام نمود .

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات