جمالی نژاد:۶۷ روستای سیل‌زده امکان سکونت ندارند/ جابه‌جایی موضعی ۱۶۶ روستا

جمالی نژاد:۶۷ روستای سیل‌زده امکان سکونت ندارند/ جابه‌جایی موضعی ۱۶۶ روستا

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و دبیر کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده گفت: ۶۷ روستا باید کاملاً جابه جا شوند زیرا امکان سکونت در آنها وجود ندارند.همچنین لازم است ۱۶۶ روستا نیز جابه‌جایی موضعی انجام دهند .

مهدی جمالی نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا با بیان اینکه جلسات متعددی را در مناطق سیل‌زده و استان‌های معین آنها برگزار کردیم، اظهار کرد: اولویت اول ما سرپناه مردم است و در این راستا نیز اقدامات بازسازی و نوسازی مساکن آسیب دیده در حال پیگیری و انجام است .

وی افزود: تقریباً بیش از ۱۰۰ هزار پرونده از مساکن آسیب دیده تکمیل شده و شهرهایی که بایستی به طور کل جابه جا یا مقاوم شوند نیز مشخص شده‌اند .

وی ادامه داد: طی شش ماه آینده مساکنی که نیاز به بازسازی و طی یکسال آینده نیز ساختمان‌هایی که نیاز به نوسازی دارند، تکمیل خواهند شد .

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به اینکه مشکل مردم آق قلا مرتفع شده و آب نیز فروکش کرده است گفت: به شهرداران نیز اعلام کرده‌ایم که در یک بازه زمانی مشخص زیر ساخت‌های شهر را آماده کنند زیرا اگر شهر از چهره سیل‌زده خارج نشود، یقیناً مردم هم برای بازسازی و نوسازی ترغیب نمی‌شوند .

دبیر کمیته بازسازی و نوسازی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده در ادامه گفت: ۶۷ روستا باید کاملاً جابه جا شوند زیرا امکان سکونت درآنجا وجود ندارند.

جمالی نژاد اضافه کرد: همچنین ۱۶۶ روستا هم جابه جایی موضعی دارند، زیرا بخشی از روستا تخریب شده و باید به بخش دیگر منتقل شوند . منابع اعتباری اولیه آن در نظر گرفته شده و در فرصت دوماه این جابه‌جایی کلی صورت می‌گیرد .

وی در پایان گفت: در پلدختر نیز منطقه‌ای نیازمند جابه جایی کلی بود که زمین آن هم توافق شده و هماهنگی‌های لازم نیز با وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است تا پهنه‌های در معرض خطر، مجدداً ایمن سازی شوند .

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات