اعتبار ۸۰ میلیارد ریالی برای تکمیل پل امام رضا (ع) اختصاص یافت

اعتبار ۸۰ میلیارد ریالی برای تکمیل پل امام رضا (ع) اختصاص یافت

به گزارش روابط عمومی معاونت عمرانی شهرداری قزوین؛ علمی گفت: پل طبقاتی امام رضا (ع)  به عنوان نخستین پل طویل استان به طول ۲ هزار متر و دومین پل طویل صندوقه‌ای بعد از پل صدر در کشور است که به روش طره  متعادل اجرا شده است.

وی افزود: تقاطع غیرهمسطح امام رضا(ع) با هدف تسهیل در عبور و مرور و روانسازی ترافیک غرب و شرق شهر و افزایش ظرفیت ترافیکی بلوار جمهوری اسلامی به عنوان کمربندی جنوبی شهر، برقراری ارتباط بین تقاطع غیر همسطح ابوترابی و بلوار جمهوری در راستای تکمیل رینگ شرقی و کاهش حجم ترافیک میدان تهران قدیم در حال احداث است.

علمی در ادامه تاکید کرد: جایگاه شهر قزوین در ترانزیت مسافر و کالا در کشور بر کسی پوشیده نیست و وجود کمربندی و رینگ شهری در ایفای این نقش، لازم و ضروری است و کمبود آن بر اهمیت این موضوع خلل وارد کرده  و مشکلات ترافیکی عمده ای را به وجود می آورد، از این رو در راستای تکمیل بخشی از طرح جامع شهری و منطبق با طرح جامع حمل و نقل و ترافیک که به تصویب شورای عالی ترافیک رسیده است.

معاون فنی وعمرانی شهردار در خصوص میزان اعتبارات اختصاص یافته گفت: این پروژه در سال ۹۷ با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال به پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد رسید و برای سال جاری نیز اعتبار ۸۰ میلیارد ریالی برای تکمیل آن در نظر گرفته شده است.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات