گزارشی از جلسه تکریم و معارفه مدیرکل حراست شهرداری اهواز

گزارشی از جلسه تکریم و معارفه مدیرکل حراست شهرداری اهواز

در جلسه تکریم و معارفه مدیرکل حراست شهرداری اهواز، ضمن تجلیل از زحمات حجت اله دهدشتی، فضل اله بهداد به عنوان سرپرست اداره کل حراست شهرداری اهواز معارفه شد.

به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که با حضور کتانباف شهردار اهواز، تقوی مدیرکل حراست استان خوزستان، پیرهادی مدیرکل حراست استانداری خوزستان و جمعی از مدیران حراست در معاونت ها، مناطق و سازمانهای شهرداری اهواز تشکیل شد، شهردار اهواز در تشریح شرایط یادآور شد: شهرداری ها نهادی عمومی و غیردولتی هستند که از محل عوارضی که قانون گذار برایشان معین کرده است اداره می شوند.

وی افزود: اصلی ترین منابع درآمدی شهرداری ها حول این چهار محور است که شامل سهم این سازمان از مالیات بر ارزش افزوده(که تجمیع عوارضی است که قبلا از شهرداری دریافت می کرد)، پروانه ساخت و ساز و عوارض کسب پیشه، نوسازی، بهای خدمات و پسماند هستند که همه اینها به نوعی از مردم و شرکتها اخذ می شود و می دانید با توجه به شرایط فعلی به سختی به دست می آید.

منصور کتانباف تصریح کرد: از سوی دیگر مردم شهرداری ها را پیشانی نظام می دانند و توقعات زیادی از این مجموعه دارد. چه این انتظارات در محدوده وظایف شهرداری باشد یا نباشد، از این رو شهرداری هم کوشیده است که در حد توان خود خدمات مد نظر را ارائه دهد و در بحران سیلاب اخیر همگان این موضوع را مشاهده کردند.

وی با اشاره به دلایل عقب ماندگی اهواز نسبت به کلانشهرهای دیگر بیان کرد: طبق مطالعات انجام شده از سوی اساتید دانشگاه شهید چمران، برای جبران عقب ماندگی ها و دستیابی به حداقل استانداردهای یک کلانشهر با احتساب هزینه های جاری (شامل حقوق چندین هزار نفر از پرسنل، هزینه های پسماند و...)، براساس قیمتهای اوایل سال ۹۶ و بدون احتساب تورم شهرداری اهواز باید سالیانه ۳ هزار میلیارد تومان بودجه داشته باشد که در عمل بودجه شهرداری حدود یک سوم این مبلغ است. پس این تفاوت فاحش یکی از دلایل توسعه نیافتگی شهر است. این واقعیتی است که باید پذیرفت و در عین اینکه باید در رفع آن بکوشیم، توقعات خود را هم به همین میزان تنظیم کنیم.

شهردار اهواز ادامه داد: در همین شرایط نیز صدها پروژه در زمینه های گوناگون در گوشه و کنار شهر از قبیل تقاطع های غیرهمسطح، سراهای محله، مسیرهای جدید، ۱۴ کیلومتر ساحل سازی، پروژه های بزرگ آسفالت و.. فعال است که اینها همه محصول جانفشانی کارکنان شهرداری است که در این میان نقش حفاظتی و صیانتی مجموعه حراست شهرداری نقش مهم و انکارناپذیری است.

منصور کتانباف با اشاره به برخی سوابق خود بیان کرد: از سال ۷۷ که در دستگاههای مختلف از قبیل وزارت نفت، شرکت ملی نفت، وزارت نیرو، منابع آب کشور، وزارت راه ، شرکت گاز و... خدمت کردم، اما هیچ کدام از آنها دشوارتر و پیچیده تر از شهرداری نبوده است. شهرداری علاوه بر مشکلات بقیه ارگانها دشواری های خاص خود را دارد، به عنوان مثال در شهرداری ها افراد نیز به اندازه سیستم تاثیرگذار هستند. پس به همین نسبت کار حراست نیز در شهرداری سخت تر است.

وی به برخی از اقدامات خود در راستای اصلاح سیستم اشاره کرد و گفت: در دوره قبلی خدمتم در شهرداری اهواز چندین نرم افزار را وارد سیستم کردم که در این دوره مشغول اتصال و شبکه کردن این نرم افزارها به هم هستیم. برای نخستین بار در شهرداری اهواز تراز مالی شهرداری توسط نرم افزار و بدون دخالت دست گرفته شد.

شهردار اهواز ادامه داد: در حوزه املاک، آرشیو الکترونیک، GIS و... کارهای زیرساختی و ماندگار است زحمات و هزینه های زیادی شده و می شود تا همه چیز از حالت دستی و سنتی که امکان خطا و اشتباه در آن زیاد است به سیستمی و نرم افزاری تبدیل شود. این گام مهمی در راستای شفاف سازی است و بی شک نقش مجموعه حراست در این موضوع فوق العاده بوده و هست.

کتانباف با بیان اینکه مهمترین وظیفه حراست صیانت از مجموعه در برابر انواع آسیب هاست، گفت: هر چه اعتمادسازی و ارتباط مناسب در بین حراست و سایر بخش ها گسترش یابد، حراست موفق تر است.

شهردار اهواز در پایان گفت: از زحمات و تلاش های برادر متدین، ارزشی و ایثارگر آقای دهدشتی تشکر می کنم که با همه گرفتاریها در جهت سالم سازی سیستم تلاش کردند.

همچنین مدیرکل پیشین حراست شهرداری اهواز نیز اظهار کرد: خدا را شاکرم که به بنده توفیق داد در سنگر دیگری، افتخار سربازی نظام و ولایت را براساس بضاعت خود داشته باشم.

حجت اله دهدشتی با بیان اینکه قصد ارائه گزارش و بیلان کاری را ندارم، بیان کرد: تلاش شد در راستای وظایف و منشور سازمانی حراست با اولویت صیانت و در مرحله بعدی سپس مبارزه با تخلفات اقداماتی موثر انجام شود.

وی افزود: کارهای عظیمی برای استقرار سیستم های نرم افزاری شهرسازی، مالی، IT و... انجام شد، دهها فرمول و فرآیند درآمدی و..اصلاح شد و خوشبختانه در حال به نتیجه رسیدن است. همه اینها به کمک مجموعه حراست شهرداری اهواز میسر شد که از همه این عزیزان تشکر می کنم.

دهدشتی در پایان گفت: به آقای بهداد نیز خیرمقدم می گویم و موفقیت و سربلندی را در مسئولیت جدید برای ایشان آرزومندم.

در ادامه فضل اله بهداد سرپرست جدید اداره کل حراست شهرداری اهواز در این جلسه اظهار کرد: از حسن اعتماد استاندار خوزستان، مدیرکل حراست خوزستان و مدیرکل حراست استانداری خوزستان تشکر می کنم و از تلاش های جناب آقای دهدشتی تشکر می کنم و آرزوی توفیق در ادامه مسئولیت های بعدی را دارم.

وی ادامه داد: دیدگاه ما کمک به سیستم و حرکت کردن در راستای سیاست های شهرداری (که همانا خدمت به مردم شریف اهواز است) از طریق صیانت، پیشگیری از تخلفات و سالم سازی سیستم است. با سوابق و اطلاعاتی که در زمینه شهرداری دارم و فعالیت در واحدهای مختلفی از قبیل درآمد، نوسازی، قراردادها، مالی و...امیدوارم با کمک همکاران در شهرداری بتوانم خدمتی مناسب را ارائه کنم.

در این جلسه تقوی مدیرحراست کل خوزستان و پیرهادی مدیرکل حراست استانداری خوزستان در سخنانی ضمن تشکر از زحمات حجت اله دهدشتی برای فضل اله بهداد آرزوی موفقیت کردند و آمادگی خود را در راستای کمک به حراست شهرداری اهواز اعلام کردند.

در پایان این مراسم ضمن قرائت حکم فضل اله بهداد به عنوان سرپرست اداره کل حراست شهرداری اهواز، لوح تقدیری به رسم یادبود به حجت اله دهدشتی مدیرکل پیشین این مجموعه اهدا شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اهواز

    منبع خبر

    شهرداری اهواز

    شهرداری اهواز یک شهرداری در شهر اهواز می باشد

      نظرات