سامانه مدیریت هوشمند و یکپارچه پارکینگ‌های شیراز به زودی اجرایی می‌شود

سامانه مدیریت هوشمند و یکپارچه پارکینگ‌های شیراز به زودی اجرایی می‌شود

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز از بررسی اجرای سامانه مدیریت هوشمند و یکپارچه پارکینگ‌های سطح شهر شیراز خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، دکتر «نواب قائدی» در نود و هشتمین جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز،  گفت: به دلیل عدم وجود یک سیستم مدیریت متمرکز، از ظرفیت پارکینگ‌های سطح شهر به درستی استفاده نمی‌شود و بعضا مشاهده می‌شود که شهروندان در سطح شهر به دنبال فضای پارکینگ خالی هستند که خود مشکلات ترافیکی را به همراه دارد.
عضو شورای شهر شیراز گفت: در این راستا اجرای سامانه مدیریت هوشمند و یکپارچه در پارکینگ‌های سطح شهر، می‌تواند به تسهیل امور مدیریتی، ارائه خدمات مطلوب، راحتی مردم در استفاده از پارکینگ‌ها و مدیریت زمان برای آنها و همچنین نظارت دقیق بر اجرای مصوبات و نرخ‌گذاری‌ها بینجامد.
قائدی در ادامه با اشاره به این که متاسفانه برخی از پارکینگ‌ها بر اساس تعرفه مصوب عمل نمی‌کنند و بعضا در حق شهروندان اجحاف می‌شود ، گفت: برای اینکه این قضیه را بتوانیم ساماندهی کنیم ، در تلاش هستیم طرح سامانه مدیریت هوشمند و یکپارچه در پارکینگ‌های سطح شهر اجرایی شود تا مشکلاتی که در این خصوص مردم با آن مواجه هستند مرتفع شوند.
سخنگوی شورای شهر شیراز ادامه داد: با توجه به اینکه اجرای سامانه مدیریت هوشمند و یکپارچه در پارکینگ‌های خصوصی نیازمند مصوبه کمیسیون نظارت سازمان صنعت و معدن است، مقرر شد معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز، طی نامه‌ای طرح مذکور را به سازمان صنعت، معدن و تجارت ارسال تا در کمیسیون نظارت مورد بررسی قرار گیرد.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک همچنین با اشاره به بررسی مشکلات پارکینگ ها و لزوم هماهنگی بیشتر ارگانهای  مربوطه در جهت مدیریت یکپارچه آنها، اظهار کرد: در این خصوص نیز مقرر شد کارگروهی متشکل از معاونت حمل و نقل شهرداری، سازمان صنعت، معدن و تجارت،  سازمان تعزیرات حکومتی و اتاق اصناف فارس تشکیل و مسائل مربوط به پارکینگ‌ها را بررسی کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات