فراخوان جلب مشارکت سرمایه‌گذار خصوصی برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی بمپور ایرانشهر

فراخوان جلب مشارکت سرمایه‌گذار خصوصی برای احداث نیروگاه سیکل ترکیبی بمپور ایرانشهر

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن طرزطلب" با اعلام این خبر افزود: قرارداد مشارکت با بخش خصوصی در این پروژه در قالب روش BLOT (ساخت، اجاره، بهره‌‌برداری و واگذاری به دولت) منعقد خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی خاطرنشان کرد: بر این اساس، تمامی وظایف، اختیارات، حقوق و منافع ناشی از  بهره‌برداری بخش گاز در ازای پرداخت مال‌الاجاره ماهیانه به سرمایه‌گذار منتخب در مناقصه واگذار خواهد شد.
وی با بیان اینکه خرید تضمینی برق مجموعه نیروگاه سیکل ترکیبی بمپور پس از احداث بخش بخار از سرمایه‌گذار صورت خواهد گرفت، تاکیدکرد: در این زمینه قرارداد مشارکت با سرمایه‌گذاری منعقد خواهد شد که کمترین قیمت پیشنهادی برای خرید تضمینی برق را در مناقصه پیشنهاد دهد.
طرزطلب تصریح کرد: با توجه به قرار داشتن این نیروگاه در اولویت‌های وزارت نیرو، سرمایه‌گذار منتخب جهت اخذ تسهیلات به صندوق توسعه ملی معرفی خواهد شد.
وی افزود:‌ واحدهای اول و دوم گازی این نیروگاه به ظرفیت ۳۲۴ مگاوات در سال‌های ۹۲ و ۹۳ مورد بهره‌برداری قرار گرفته و با احداث بخش بخار، ظرفیت این نیروگاه به ۴۸۴ مگاوات خواهد رسید .
شایان ذکر است مناقصه نیروگاه بمپور در راستای اجرای ماده ۲۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲)، دستورالعمل شورای اقتصاد درخصوص شرایط واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، دستورالعمل تعیین نرخ خرید تضمینی برق موضوع بند «ت» ماده ۴۸ قانون برنامه ششم توسعه و همچنین تبصره ۱۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کشور برگزار می‌شود.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

منبع خبر

وزارت نیرو

وزارت نیرو

وزارت نیرو

نظرات