بهره برداری از طرح برق رسانی به سه روستای شهرستان ...

به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی توزیع کردستان، هیوا لهونیان مدیرعامل این شرکت، در آغار این مراسم گفت: هر جا اثری از فعالیت و حیات مشاهده می شود، حضور صنعت برق ملموس و تاثیر گذار است.

وی افزود: خوشبختانه تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار در سطح استان کردستان از نعمت برق برخوردار هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان با اشاره به اینکه در برخی موارد روستاهای زیر ۱۰ خانوار استان نیز به دلیل اهمیت کسب و کار روستایی به ویژه کشاورزی برق دار شده اند، تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع مهاجرت معکوس به روستاها بایستی بهبود شرایط اقتصادی و افزایش آمار اشتغال روستاییان عزیز مورد توجه قرار گیرد و مجموعه شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان خود را مکلف می داند که هر جای دیگری در استان کردستان نیاز به خدمات صنعت برق باشد، با آمادگی کامل خدمتگزار هموطنان شریف و گرانقدر باشد.

مهندس علی چهل امیرانی مجری طرح برق رسانی روستایی شرکت توانیر در این مراسم اعلام کرد:  پیش از انقلاب تعداد ۴۳۶۷ روستای کشور از نعمت برق برخوردار بودند که خوشبختانه این رقم در حال حاضر به حدود ۵۷۳۰۰ روستا رسیده است به عبارتی در طول چهل سال پس از انقلاب در هر روز به ۴ روستا برق رسانی شده است و شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان یکی از شرکت های سرآمد برق رسانی به روستاهای فاقد برق در کشور است.

همچنین مهندس ورمقانی فرماندار شهرستان بیجار نیز در حاشیه این مراسم اعلام کرد: بی شک برق رسانی به روستاهای فاقد برق شهرستان بیجار برگ زرین دیگری از دفتر افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را ورق زده است.

وی افزود: این اتفاق مبارک حاصل نگاه مسئولانه و تلاش های مستمر و دلسوزانه مجموعه شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان است.

شایان ذکر است روستاهای خیرآباد و علی سرخ در سنوات گذشته خالی از سکنه و فاقد برق بود که پس از بازگشت روستاییان به روستا، تامین برق این روستاها و همچنین پروژه برق رسانی به سایت جدید روستای قورت دره که به دلیل صعب العبور بودن سایت قدیم روستا و مشکلات اهالی در این خصوص، جابجا شده بود، در اولویت برنامه های شرکت توزیع نیروی برق استان کردستان قرار گرفت.

گفتنی است برق رسانی به این روستاها شامل احداث ۷۳۶۱ متر خط فشار متوسط هوایی به ارزش ۴ میلیارد و ۸۹۵ میلیون ریال و احداث سه دستگاه پست ۵۰ کیلو ولت آمپر به ارزش یک میلیارد و ۳۲۷ میلیون ریال و احداث ۱۴۵۳ متر خط فشار ضعیف هوایی به ارزش ۸۲۱ میلیون ریال است.

خاطر نشان می سازد پس از اجرای این سه طرح تعداد روستاهای برق دار شهرستان بیجار به ۲۳۸ روستا افزایش یافته است و بیش از ۲۳۳ روستای این شهرستان از مزایای طرح تکخوانی کنتور برق برخودار شده اند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات