ترغیب شهروندان به استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای در بازارهای کوثر

ترغیب شهروندان به استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای در بازارهای کوثر

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان گفت: در صدد ارتقاء فرهنگ استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای برآمده‌ایم و در این راستا به منظور ترغیب شهروندان به استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای و حذف کامل کیسه‌های پلاستیکی از سطح شهر برنامه‌ها، جوایز و تخفیفات ویژه‌ای اجرایی شد.

محمد مجیری اظهار کرد: یکی از دلایلی که باعث شده در کشور، استفاده از نایلون بیش از حد باشد قیمت بسیار پایین، قابل دسترس بودن برای همگان و نبود مالیات برای استفاده از نایلون‌های پلاستیکی است.

وی افزود: خطرات ناشی از دفن زباله‌های پلاستیکی نه تنها آلودگی خاک و آب و در نهایت اکوسیستم محل زندگی را در بر می‌گیرد، بلکه تهیه مواد اولیه، جابه‌جایی و به ویژه بازیافت دارای خطرات و زیان‌های زیست بومی زیادی است.

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری  و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان تاکید کرد: بدون شک اثرات مخرب کیسه‌های پلاستیکی در محیط‌زیست بر کسی پوشیده نیست چرا که پلاستیک به کندی در محیط زیست تجزیه شده و در چرخه محیط زیست اختلال ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به گستردگی مصرف کیسه های پلاستیکی و اسراف و استفاده بیش از نیاز واقعی در استفاده از این کیسه‌ها ضرر و زیان بسیار به محیط زیست را در پی خواهد داشت؛ به همین دلیل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان با همت بهره برداران بازارهای روز کوثر تصمیم برآن گرفت که کیسه های پارچه ای را جایگزین کیسه‌های پلاستیکی کند.

مجیری گفت: از آنجایی که بخش عمده خدماتی که در زمینه تامین مایحتاج عمومی شهروندان اصفهانی از طریق بازارهای روز کوثر ارائه می‌شود، در صدد ارتقاء فرهنگ استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای برآمده و در این راستا به منظور ترغیب شهروندان به استفاده از کیسه های پارچه ای و حذف کامل کیسه های پلاستیکی از سطح شهر برنامه‌ها، جوایز و تخفیفات ویژه‌ای اجرایی شد.

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری  و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری جشنواره"کی سه امتیاز دارد!، گفت: در راستای تشویق شهروندان به استفاده از کیسه ‌های پارچه‌ای و استفاده چندین باره از یک کیسه جشنواره "کی سه امتیاز دارد! " در تمامی بازارهای روز کوثر اجرایی شده است.

وی در خصوص نحوه شرکت در این جشنواره گفت: شهروندان به ازای خرید کیسه های پارچه‌ای یک امتیاز و در صورت همراه داشت کیسه پارچه ای سه امتیاز دریافت می‌کند.

مجیری افزود: ۳۳۳ جایزه ۳۳۳ هزار تومانی به عنوان جایزه حامیان محیط زیست در نظر گرفته شده که در روز عید سعید فطر با انجام صورت قرعه‌کشی به شهروندان اهداء خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اصفهان

منبع خبر

شهرداری اصفهان

شهرداری اصفهان یک شهرداری در شهر اصفهان می باشد

نظرات