آغاز طرح جمع آوری پسماندهای عفونی مراکز بخش خصوصی شهر اراک

آغاز طرح جمع آوری پسماندهای عفونی مراکز بخش خصوصی شهر اراک

برای اولین بار در شهر اراک،پسماندهای عفونی مراکز بخش خصوصی از طریق خودروی ویژه که براساس استانداردهای اعلامی از سوی دانشگاه علوم پزشکی و دستورالعمل های موجود تجهیز شده، جمع آوری و حمل می شوند.
قناتی سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک گفت: برای اولین بار درسطح شهر اراک پسماند عفونی مراکز درمانی بخش خصوصی از طریق یک دستگاه خودروی نیسان مجهز به کانتینر و مخزن شیرابه و همچنین مخازن ویژه جمع آوری می گردد.
وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال‌ جاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک در راستای ارایه خدمات مطلوب به پزشکان طرف قرارداد، نسبت به تجهیز خودروی ویژه بر اساس استانداردهای روز اقدام نموده است.
وی تصریح کرد: خودروی مذکور یک دستگاه نیسان می‌باشد که کانتینر آن کاملا عایق بندی و غیر قابل نفوذ می‌باشد، همچنین مخزن شیرابه استاندارد نیز در قسمت داخلی کابین تعبیه گردیده است.
قناتی با اشاره به اینکه شیوه بارگیری خودروی مذکور از طریق مخازن زرد رنگ تعبیه شده در کانتینر و بدون فشردگی و کامپکت کردن می‌باشد، افزود: این خودرو همه روزه در شیفت عصر و براساس برنامه اعلامی از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اراک نسبت به خدمات رسانی به مراکز طرف قرار داد اقدام می نماید.
لازم به ذکر است خودروی مذکور به رویت کارشناسان مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی رسیده و پس از تایید از سوی ایشان، در مسیر جمع آوری فعال می باشد.

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات