تقاطع غیرهمسطح شریعتی، پنجشنبه هفته جاری به بهره برداری می رسد

تقاطع غیرهمسطح شریعتی، پنجشنبه هفته جاری به بهره برداری می رسد

مهندس شفیعی شهردار کلانشهر اراک ضمن عرض تسلیت ایام شهادت بزرگ مرد عالم، مولای متقیان حضرت علی (ع) به همشهریان اراکی و عاشقان آن حضرت،با اشاره به اینکه پل شریعتی آماده بهره برداری شهروندان می باشد، گفت:به جهت قرارگیری در ایام سوگواری شهادت امام علی(ع) و شب های قدر، افتتاح تقاطع غیرهمسطح شریعتی به روز پنجشنبه ۹ خرداد ماه سال جاری موکول شده است.
وی در ادامه در خصوص مشخصات فنی این پل گفت: طول کلی تقاطع غیرهمسطح شریعتی (عرشه و کوله ها) ۱۲۰۰ متر طول می باشد که دارای ۲۹ عدد پایه، ۳ عدد کوله، ۴۵ عدد ستون و ۸۵ عدد پایه روشنایی می باشد.
مهندس شفیعی اجرای۳۳ هزار مترمکعب خاکبرداری و خاکریزی، ۶۵ هزار متر مکعب اسکافلدبندی، ۲۵ هزار مترمکعب بتن ریزی، ۳۳ هزار مترمربع قالب بندی، ۱۱ هزار مترمربع ایزولاسیون عرشه(ایزوگام)، ۱۸۰۰۰ مترمربع آسفالت ریزی و ۲۲۰۰ مترطول رنگ آمیزی هندریل را بخشی از عملیات اجرایی این پروژه عنوان کرد.
شهردار اراک همچنین گفت: در این پروژه ۱۲۰۰ مترطول لوله گاز، ۶۰۰ مترطول لوله فاضلاب شهری، ۸۱۰ متر طول لوله های آب سایز ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیمتر، ۲۲۰۰۰ متر طول کابل برق فشار قوی و ضعیف،۲۶۰ متر طول کابل مخابرات، ۱۴۰ عدد تیر برق و پایه روشنایی و در نهایت۱۰ ملک، به عنوان معارضین اجرای تقاطع، جمع آوری و تخریب شده است.
وی با اشاره به اینکه تمام جهات ترافیکی و حرکتی در این پل دیده شده، گفت:عملکرد تقاطع شریعتی بهبود عبور و مرور شهری و همچنین اتصال محور شریعتی به طالقانی می باشد که باعث تسریع در تردد شهروندان و جلوگیری از ایجاد ترافیک می شود.
مهندس شفیعی در پایان گفت: مجموعه شهرداری اراک افتخار آن را دارد که این پل مورد بهره برداری شهروندان عزیز اراکی قرار می گیرد و امیدواریم که مورد رضایت خداوند متعال و مردم قرار گیرد.

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات