نصب بیش از ۲۲ هزار انشعاب فاضلاب خانگی در ساری

نصب بیش از ۲۲ هزار انشعاب فاضلاب خانگی در ساری

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "بهزاد برارزاده" با اعلام این خبر و با اشاره به احداث ۳۴۰ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی انتقال فاضلاب در این شهر افزود: در‌حال‌حاضر تعداد ۱۳۷ هزار و ۴۷۹ نفر معادل ۲۳ درصد مشترکان در ساری تحت پوشش قرار داشته و از خدمات فاضلاب شهری بهره‌مند هستند.
وی، با اشاره به نصب ۲۰۱۴ فقره انشعاب فاضلاب در سال گذشته، از آغاز اجرای عملیات عبور خط انتقال فاضلاب از عرض بلوار پاسداران به‌منظور اتصال ضلع شمالی به جنوبی این شهر خبر داد و اظهار کرد: این طرح در سال جاری اجرایی خواهد شد.
مدیر امور آبفای ساری به توسعه ۶۷۸۸ متر شبکه فاضلاب برای جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب درسطح شهر ساری طی سال۹۷ اشاره کرد و افزود: در سال جاری درصورت تخصیص اعتبار ۱۱هزار و ۷۰۰ انشعاب فاضلاب در این شهر نصب می‌شود.
برارزاده، اجرای ۱۵ کیلومتر توسعه شبکه فاضلاب در محدوده خیابان پژمان، کمربندی جنوبی و انتخاب پیمانکار، خرید و نصب آشغالگیر مکانیکی تلمبه‌خانه و خرید یک دستگاه لجن‌کش را از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در بخش فاضلاب طی سال ۹۸ عنوان کرد.
مدیر امور آبفای شهری ساری در ادامه به ۲۷ هزار و ۶۵۱ متر اصلاح و توسعه شبکه آبرسانی در این شهر اشاره و تصریح کرد: ۵۳۷۹ اتفاق اعم از انشعاب‌ها، شبکه و خط انتقال برطرف و ۲۳۲۹ کنتور خراب به‌منظور اندازه‌‌گیری دقیق‌تر و جلوگیری از هدر رفت آب تعویض شد.
برارزاده، با اشاره به نصب ۱۵۳۲ انشعاب آب در این مدت، گفت: ۳۰ کیلومتر خطوط انتقال شبکه و انشعاب آب در سال جاری اصلاح می‌شود.
وی به بیان اهم فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده در شهرهای فریم، کیاسر و هولار طی امسال پرداخت و افزود: در شهر فریم ۱۵۰۰ متر اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب، چهار حوضچه شیرآلات و استانداردسازی ۵۰ انشعاب آب اجرایی می‌شود.
برارزاده از ساخت مخزن بتنی ذخیره آب ۵۰۰ متر مکعبی زون ۳ در شهر کیاسر خبر داد و تصریح کرد: ۲هزار متر اصلاح خط انتقال در منطقه جمال الدین کلا، یک‌هزار متر اصلاح شبکه توزیع و استانداردسازی انشعاب‌های آب مشترکان و ۲هزار متر توسعه شبکه ضلع شرقی جاده وری به کیاسر انجام خواهد شد.
مدیر امور آبفای شهری ساری ادامه داد: در شهر هولار نیز ۲۵۰۰ متر اصلاح شبکه و استانداردسازی انشعاب دو طرف جاده اصلی شهر در دستور کار است.
امور آب و فاضلاب شهری ساری دارای ۷۹ هزار و ۷۵۰ مشترک است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات